Čekají nás ještě těžké zápasy, krotí optimismus trenér Filip Pešán

Date of publication Author Petr Schultz

Cílová páska extraligy se pomalu blíží a Bílí Tygři zatím plní své předsezónní cíle, kdy se chtěli umístit do první šestky. K udržení své pozice mají ještě čtyři duely, které vůbec nebudou jednoduché. „Teď nás čekají dva velice složité zápasy, i když hrajeme s týmy ze spodku tabulky,“ prozradil trenér Filip Pešán.

Tříbodový výhra proti Mladé Boleslavi přiblížila Bílé Tygry hodně blízko k postupu do play-off. Jak to vidíte Vy?
Vzhledem k okolním výsledkům si to příliš nemyslím. Zlín získal dva nečekané body na Spartě a Vítkovice získaly tři body doma s Českými Budějovicemi. Boj pokračuje a rozhodnutí přinesou až další kola. Nevím, jestli to bude to příští nebo až to další.

Kterým směrem tabulky Bílí Tygři upínají svůj zrak? Nahoru nebo dolů?
Koukáme se samozřejmě dolů. Náskok není tak veliký a máme ještě s oběma pronásledovateli horší vzájemná utkání. Co může přijít směrem nahoru, bude jen příjemné překvapení.

Mladá Boleslav je poslední. Do utkání jste vstupovali v roli favorita. Jak těžká je to situace?
Kdo sledoval dnešní utkání, tak viděl také spoustu nervozity na našich hokejkách. Je to dané tím, že každý očekává, že tým bojující o první čtyřku, nemůže mít problém s týmem,který je poslední v tabulce. Samozřejmě opak je pravdou. Mladá Boleslav se v posledních utkáních zvedla….

Trenér Bílých Tygrů Filip Pešán.

Nezlobte se, že Vám do toho skočím. Znamená to vyrovnanost extraligy?
Stoprocentně. Když se podíváte na kádr Mladé Boleslavi, Karlových Varů a dalších týmů, kteří hrají o bytí a nebytí v extralize a srovnáte je s týmy z horní poloviny tabulky, tak rozdíly jsou minimální. Sezónu rozhodují maličkosti.

V příštích zápasech vás čekají soupeři ze spodního patra tabulky. Jdete do nich opět v roli favorita.
Opět role favorita, ale Litvínov je na druhou stranu hodně ofenzivní mančaft, se kterým máme v domácím prostředí vždy problémy. Jede se na Slavii a nevím, jestli se může říci, že je outsider extraligy a my tam jedeme pro tutové body. To je prostě nesmysl. Čekají nás dva velice složité zápasy, i když to jsou týmy ze spodku tabulky.

Jak jste se cítili s panem trenérem Kalousem v situaci, kdy tým prohrál osmkrát v řadě? To určitě nebyla příjemná situace.
V takové sérii je samozřejmě situace velice nepříjemná, atmosféra v kabině je napjatá a je netrpělivé očekávání, kdy série konečně skončí. Na druhou stranu jsme měli na začátku sezóny sérii několika výher. Věděli jsme, že v mančaftu síla je. Úkol trenéra je, nezpanikařit a snažit se udržet tým v dobré náladě a aby nepropadl skepsi té série.

Petr Nedvěd se vrátil z reprezentační přestávky v pořádku. Jak moc se Vám ulevilo, když jste ho opět přivítal na tréninku?
Mně osobně velmi zatrnulo, když Petr nenastoupil do třetí třetiny s Finskem. Oddechl jsem si, když jsem ho viděl v sestavě proti Rusku. Pro Petra to byl hodně složitý přechod. Místo toho, aby si v pauze odpočinul, tak měl velice náročný program. Možná se to projevilo i na jeho dnešním výkonu, protože to není vůbec lehká situace. Přesto svou akcí téměř rozhodl zápas. Pro nás byl ale opět nepostradatelný.

Jak moc si trenér takového hráče váží a cení v týmu?
Já s Petrem pracuji už nějaký čtvrtý rok. Pro mě je to víc partner a kolega, než hráč, kterého bych nějakým způsobem řídil. Petr je profík od A až po Z. Všichni okolo z něj můžeme jen čerpat.

Poslední otázka. S jakou pozicí budete spokojeni s postupem do play-off?
S jakoukoliv do první šestky. Pokud se mě zeptáte dvě nebo kolo před koncem, tak možná budu mluvit jinak. V současné chvíli budeme vděční za první šestku.

Pane trenére, děkuji za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR