Cenné tři body! Paráda, že jsme to zvládli s čistým kontem, těší Tomáše Havlína

Date of publication Author Ondřej Belák

Liberec - Zápas s Olomoucí se nesl v bojovném duchu. Severočeši ve druhé třetině odskočili do trháku a vedení 2:0 udrželi až do závěrečné sirény. Výraznou postavou duelu byl liberecký obránce Tomáš Havlín, který předvedl velice spolehlivý výkon a ještě vstřelil gól! "Hodně jsme se zlepšili v osobních soubojích a vyhrávali jsme je," vysvětluje defenzivní zlepšení oproti minulým zápasům.

Nejenže jste dnes zvítězili, ale ještě jsi vstřelil branku! Jaké jsou po zápase tvoje pocity?
Je to super. Hlavně je ale důležitá výhra. Paráda, že jsme to zvládli bez obdržené branky, protože nás velký počet inkasovaných gólů trápil od začátku sezóny. Dneska jsme to výrazně zlepšili.

Svoji gólovou střelu jsi nasměroval krásně do šibenice, mířil jsi tam?
Chtěl jsem to dávat na první tyč. Měl jsem trošku štěstí, brankář si kleknul, čímž mi trošku pomohl a udělal mi místo.

Nastoupil jsi ve druhém obranném páru po boku Lukáše Dernera. Hrálo se ti o to lépe, když jsi měl více času na ledě?
Samozřejmě, když je člověk na ledě více, je to lepší, snadněji se udržujete v tempu. S Derym jsme hráli už v dřívějších sezónách, takže to nebylo nic nového. Ani neřeším, s kým se dostanu na led, každopádně s Derym to bylo super, má spoustu zkušeností. Mám od něj co pobírat.

"Skórovat proti Olomouci je těžké, takže první gól hodně pomohl"

Důležitým faktorem byl také Marek Schwarz, jenž při své letošní soutěžní premiéře udržel nulu.
Určitě, je to povzbuzení i pro něj, protože letos zatím těch zápasů moc nemá, i když byl párkrát v Benátkách.

Kde byla, tvým pohledem beka, hlavní změna v defenzivní hře oproti předchozím utkáním?
Hodně jsme se zlepšili v osobních soubojích a vyhrávali jsme je. Dokázali jsme se jednoduše dostávat z pásma a byli jsme také lepší v přihrávkách, tolik jsme je nekazili.

Zápasy s Olomoucí bývají prakticky vždy hodně vyrovnané. Byl i dnes zlomový první gól?
Oni pokaždé výborně brání, není to vůbec příjemný soupeř. Těch gólů v zápasech s nimi příliš nepadá... Skórovat proti Olomouci je těžké, takže první gól hodně pomohl. Zvládli jsme to a máme cenné tři body!

V úterý vás čeká zatím klíčový zápas CHL v Augsburgu. Tak jak bude vypadat váš program?
Zítra máme dobrovolný trénink, potom už odjíždíme. Po cestě si dáme nějaké jídlo. Cesta je malinko nepříjemná, nicméně jedeme s denním předstihem, takže věřím, že nebude problém se s tím srovnat!

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu