Aktuální zprávy

Češi i díky Kvapilovi sestřelili Švédy, Willa čeká v sobotu premiéra

Liberec - Češi ve čtvrtek zahájili své působení na švédských Beijer Hockey Games. A hned na úvod si připsali velmi cenný skalp! Na domácí tým si vyšlápli 5:2, k čemuž přesilovkovým gólem napomohl i Tygr Marek Kvapil.

Ten nebyl jediným libereckým hokejistou v sestavě. Ve stejné formaci dostal prostor i Tomáš Filippi, do utkání navíc naskočil také Radan Lenc. Ti všichni se však museli smířit s rychlým dotahováním skóre. Už ve třetí minutě totiž šli domácí Švédové do vedení, když se po rychlé kombinaci z první trefil Bemström.

Česká republika ale nesložila zbraně. Ve druhé třetině tým trenéra Říhy srovnal, když se v přesilové hře po Kundrátkově přihrávce z kruhu přesnou ranou švihem zápěstí trefil Kvapil. A nastartoval tak český obrat. Ještě před koncem druhé periody Kovář nadvakrát překonal brankáře Tre Kronor a závěrečnou dvacetiminutovku pak proměnil ve vlastní koncert.

Nejprve dorazil do sítě Gulašův pokud, vzápětí o čtyři minuty později zakončil pohotovou českou kombinaci a zkompletoval hattrick. Sekáč přidal ještě pátý český gól, za Švédy už pouze v samotném závěru kontroval Davidsson. Po úvodním hracím dnu Beijer Hockey Games jsou tak Češi díky výhře 5:2 se třemi body na prvním místě před dvoubodovým Ruskem, jež po nájezdech vyzrálo na Finsko.

V soboru naskočí Česká republika právě proti Finům už bez Tomáše Filippiho, který ze zdravotních důvodů dějiště turnaje opustil, naopak na tento zápas se může těšit tygří gólman Roman Will. Odbude si v něm totiž svou reprezentační zápasovou premiéru. Jak si po boku svých libereckých spoluhráčů povede? Podaří se Čechům přidat druhou výhru?

Roman Will na rozcvičce

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner