Češi na Hlinka Gretzky Cupu nejprve zvládli generálku s Američany a pak porazili i Švýcarsko

Date of publication Author Kryštof Rossmann

Břeclav/Liberec - Český výběr do osmnácti let na Hlinka Gretzky Cupu zvládl první utkání skupiny A se Švýcarskem. Soupeře, s nímž sehrál týden předtím dva přípravné zápasy, porazil 4:3 po samostatných nájezdech. Turnaje se účastní Tygři Jan Hampl a Pavel Čajan, jako asistent trenéra působí u kategorie kouč liberecké juniorky Milan Plodek.

Češi překvapili, když si v generálce po dvou vysokých výhrách nad Švýcarskem (4:1 a 5:1) poradili s Američany poměrem 3:1. Ve velké formě hrál Pavel Novák, který vstřelil dvě branky, o první zásah národního týmu se postaral Ivan Ivan.

Spojené státy v prvním utkání skupiny B podlehly Rusku 2:6, naopak čeští mladíci přehráli Švýcarsko. Vyrovnané utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Gól na 3:3 přitom reprezentace vstřelila až během závěrečného tlaku. Rozhodnutí v nájezdech si připsal Michal Gut.

Česká republika - Švýcarsko 4:3 po sn (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 4:3)

Branky a nahrávky: 5. Ivan (Matěj), 14. P. Novák (Gut), 59. Baláž (Hrádek), rozh. náj. Gut – 3. Hofer (Nussbaumer, von Allmen), 24. Allenspach (Chanton, Robin), 26. Derungs (Bieri).

Sestava Česka: Bednář (Čajan) – Vacík, Baláž, Bláha, Hampl, Hrádek, Svozil, Malák, Kremláček – P. Novák (A), Gut (C), Malát – Chlubna, Myšák (A), Konečný – Matěj, Ivan, Macháček – Binias, Handl, Malý.

Sestava Švýcarska: Henauer (Patenaude) – Meier, Streule, Delémont, Sidler, Nussbaumer, von Allmen, Chanton – Knak (C), Fahrni, Reichle – Robin, Allenspach, Dufey – Hofer, Lindemann, Zaugg – Bottini, Bieri, Derungs – Ritzmann (A).

Češi sehrají klíčový zápas s Finskem v úterý od 19 hodin, Kanada se utká se Švýcarskem.

Ostatní výsledky Hlinka Gretzky Cupu:
Rusko - USA 6:2
Kanada - Finsko 6:0