Chytalo se mi dobře, měl jsem i štěstí, říká Tomáš Vošvrda po vychytané nule

Date of publication Author Tomáš Dolejš, Petr Horčička

Chomutov/Liberec - Na třetí venkovní utkání v řadě vyjeli Tygři do Chomutova. V sestavě proti Pirátům však figurovala jedna změna. Ta byla ve svatyni hostů, kde Tomáš Vošvrda vystřídal Marka Schwarze. Trenérům Liberce tento tah vyšel a mladý gólman si připsal na konto vychytanou nulu. Po vítězném klání hodnotil jeho průběh právě Vošvrda.

Bílí Tygři po dnešní výhře nad Chomutovem brali všechny body a posunuli se v barážové tabulce na první pozici. „Je důležité, že jsme získali tři body a že jsme se opět přiblížili k udržení v extralize,“ řekl po úspěšném klání liberecký gólman Tomáš Vošvrda. Ten se znovu po osmi zápasech vrátil do branky Libereckých na celou hrací dobu.

Vošvrda naposledy odchytal celé utkání také proti Chomutovu, ale ještě v play-out. Do tygří klece se podíval i v minulém barážovém kole proti Mladé Boleslavi, to ovšem pouze střídal po čtyřech gólech inkasovaných libereckou brankařskou jedničku Marka Schwarze. „Naskočil jsem už v Bolce, takže jsem měl možnost se zase trochu dostat do chytání,“ vysvětloval mladý gólman.

To, že se do chytání dostal, v utkání jednoznačně předvedl. I přes to, že si „Vošvec“ musel poradit s osmadvaceti střelami Pirátů, za svá záda nic nepustil a vychytal nulu. Je to pro něj první zápas v sezóně, kdy neinkasoval. „Dnes se mi chytalo dobře, měl jsem i hodně štěstí. S pomocí kluků jsme zvládli i ta oslabení,“ měl radost gólman Tygrů.

Jedna střela se však do jeho svatyně dostala. Naštěstí pro hosty, gól Chomutovských uznán nebyl kvůli faulu, který brance předcházel. „Neviděl jsem to moc dobře, nějak tam spadl náš bek a rozhodčí díky bohu odpískal faul. Z následné přesilovky poté padl gól,“ říká liberecká třiatřicítka.

Jak už bylo řečeno, podještědští hokejisté dosáhli vršku tabulky. Zatím odehráli Tygři pět barážových utkání, z nichž se třikrát mohli radovat z výhry. Cesta k bodům však není jednoduchá. „Zápasy jsou hodně těsné, všechno je o gól nebo o dva,“ konstatuje nadějný brankář. „Tedy až na úlet v Bolce,“ dodává. „K tomu jsme si však něco řekli a teď jdeme zápas od zápasu,“ zakončuje Vošvrda.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu