Dal gól, asistenci a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Naštěstí jsem to trefil, usmívá se Marek Zachar

Date of publication Author Vladimír Vykoukal

Liberec - Na výhře nad Karlovými Vary se velkou měrou podílel i mladík Marek Zachar. Ten si totiž připsal dva kanadské body za gól a asistenci a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. "Moc si cením důvěry trenéra, snažím se mu ji mými výkony oplácet," říká liberecký rychlík.

Jak bys ten zápas zhodnotil?
Nebylo to z naší strany úplně nejlepší, ale důležité je, že jsme si našli cestu k vítězství. Každá výhra se počítá.

Pomohl vám hodně ten tvůj vyrovnávací gól?
Určitě, na začátku to bylo takové ospalé, ta branka nás ale nakopla a začali jsme makat.

Jak bys tu gólovou situaci popsal z tvého pohledu?
Karlovarští šli střídat, dostal jsem hodně prostoru, tak jsem se rozjel po křídle, udělal jsem kličku na střed a naštěstí jsem to trefil.

Byl to pro tebe osobně nejlepší zápas v dresu Bílých Tygrů?
Já se snažím vždycky hrát na 100 %. To, že dám občas gól nebo asistenci, je pro mě jen takový bonus.

Je to pro tebe i odměna za tvou dosavadní tvrdou práci?
Určitě, jsme moc rád, že tady můžu hrát. Snažím se pro to dělat maximum, do každého tréninku jdu na plno. Cením si toho, že mi trenér věří a snažím se mu to mými výkony oplácet.

Byla pro tebe ta sezóna hodně náročná, když jsi střídal první ligu s extraligou?
Ani tolik ne, na to zápasové tempo jsem zvyklý z Kanady, myslím, že v tomhle už jsem docela zaběhnutý.

Jak je těžké hrát v lajně, která nemá stálé složení?
Všichni se dobře známe, takže to není tak velký problém. Hlavní úkol naší čtvrté řady je, abychom dodávali energii týmu. Musíme tedy hodně bruslit, bojovat a hlavně nedělat zbytečné chyby.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR