Další hokejová neděle je tu! Do tygřího doupěte zavítá PSG Zlín

Date of publication Author Martina Válková

L i b e r e c - Po neúspěšném výletě do Olomouce Bílí Tygři doma na první adventní neděli vyzvou na souboj zlínské Ševce. Nadělí si Pešánovi svěřenci předčasně vánoční dárek v podobě tří bodů? Nenechte si ujít další z domácích utkání, jehož začátek je naplánován na 16:00. Připravena pro vás kromě vánoční výzdoby bude i autogramiáda Jána Lašáka a Ondry Vitáska!

Na východě Moravy zatím se výkony Zlína nemůže panovat přílišná spokojenost. Po 21 utkáních se ševci usadili na dolních příčkách tabulky: dvanácté pozici. Herní pohodu zatím nemohou nalézt paradoxně doma před svým vlastním publikem, kde z jedenácti utkání vyválčili pouhých osm bodů a v této disciplíně jim patří poslední příčka.

Ševci poprvé doma za tři body, první gól si připsal Popelka

Až teprve v posledním kole Zlínští poprvé doma zvítězili v základní hrací době, když udolali hradecký Mountfield 2:1. Svůj podíl na tom měl i muž v masce a zároveň nejlepší hráč utkání Libor Kašík, který v první třetině zlikvidoval nařízené trestné střílení soupeře. Jak moc Zlín první tříbodová domácí výhra nakopla, se nechme překvapit.

Libor Kašík, gólman Zlína o nařízeném trestném střílení v posledním utkání s Mountfieldem HK:

„Kdyby dal gól, lidi by mě tady sežrali. Takže jsem rád, že to tak neskončilo."

Kromě celého týmu se "nakopnutý" jistě musí cítit i Michal Popelka, a to nejen díky tříbodovému zisku. Dvaadvacetiletý útočník si v dresu Zlína totiž připsal svůj první extraligový bod. "Je mi parádně. Dal jsme první gól v extralize a ještě se vyhrálo, takže super," radoval se Popelka ze svého premiérového úspěchu.

Zlín doplácí na nízkou produktivitu

To, co zatím svěřence Rostislava Vlacha trápí nejvíce, je slabá produktivita. Ševci během 21 utkání nastříleli jen 40 branek, což je méně, než dvě na jedno utkání a vlastně vůbec nejméně ze všech týmů v ELH. I tak to ale vypadá, že by se ve Zlíně mohlo blýskat na lepší časy – již nyní po osmi utkáních z druhé čtvrtiny soutěže ševci mají stejný počet bodů, jako v celé předchozí dohromady.

Zlínským statistikám vévodí s deseti body Petr Holík, následuje devítibodový obránce Oldrich Kotvan, za nímž s osmi body figuruje Pavel Kubiš. Na gólmanské pozici zatím před Tomášem Štůralou více prostoru dostává Libor Kašík, který odchytal 18 utkání. V nich se prochytal k šesté nejvyšší úspěšnosti zákroků v ELH 91,76 %, výher si ale připsal jen šest.

Na druhé straně Ján Lašák jich má jedenáct a mohl by jich mít ještě více, kdyby jej v posledních týdnech nesužovalo zranění. Pro všechny fanoušky to ale skýtá jedinečnou příležitost nechat si podepsat kartičky či zakoupené dárky ve fanshopu, kde Jánka najdete již půl hodiny před utkáním, dále během obou pauz a pokud bude třeba, tak i po skončení zápasu. Spolu s Jánkem se podepisovat bude i další tygří marod - Ondřej Vitásek.

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. PSG Zlín
Počet zápasů: 53
Bilance: 24 – 4 – 3 – 2 – 20