Daniel Špaček: Boleslav nás ve druhé třetině jednoznačně přejela

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Po prohře 0:6 se po zápase čekalo, kdo bude zvolen jako nejlepším domácím borcem. Pro cenu si dojel k lavici trestoměřičů nakonec útočník Daniel Špaček, ale příliš velké nadšení mu na obličeji vidět nebylo. Po utkání s Bruslařským klubem jsme tak s talentovaným forvardem pořídili krátký rozhovor.

Dnes jsi byl zvolen jako nejlepším hráčem domácího celku. Je to ale asi hodně malá náplast na dnešní velikou ránu?
Určitě. Lepší je rozhodně vyhrát, než být hráčem utkání.

Daniel Špaček: Proti Třinci musíme hrát úplně jinak.

Ve druhé třetině jako kdybyste vypnuli. Co se stalo?
V první třetině jsme hráli dobře, jen jsme nedokázali dát nějaké branky, ale šancí jsme měli dost. Ve druhé třetině nás Boleslav jednoznačně přejela. My jsme se vůbec nedostali do jejich útočného pásma. Dnes se nemáme na co vymlouvat, zápas jsme jasně prohráli.

Mladé Boleslavi to tam poslední dobou padá snad ze všech možných stran. Nemohlo to být způsobené střeleckým štěstím.
Sice jim tam padá teď všechno, ale šli vítězství víc naproti než my. Dávají branky zaslouženě.

Po druhé třetině vám v kabině asi nebylo nejlépe. Jak jste se snažili připravit na poslední část zápasu?
Za stavu 5:0 jsme si říkali, že teď už můžeme jen získat. Nechtěli jsme to v žádném případě zabalit a určitě jsme se ještě chtěli s Boleslaví o tři body poprat, i když jsme věděli, že to bude těžké. Pokoušeli jsme se dát nějaký gól a zlomit to, ale bohužel se nám ho nepodařilo vstřelit.

Reprezentační přestávka vám tedy asi moc nepomohla? Možná se ze zápasového tempa vypadne, ale rozhodně bych to na pauzu nesváděl. Dnes se nám nedařilo.

V neděli jedete na horký led Třince, který se momentálně vyhřívá na čele extraligy. Jaké změny čekat do víkendového duelu?
Budeme muset hrát dobře z obrany, protože za poslední dva zápasy jsme inkasovali jedenáct branek. Musíme se pokusit vyhrát na dva góly.