Daniel Špaček: Vstup do sezóny je vždy důležitý

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e r e c – Na vítězství 6:3 nad Zlínem se podílely hlavně dvě pětky. Ta druhá kolem Vaka a pak „nečekaně“ i čtvrtá, která má v povinnosti práce úplně jiné věci. „My jsme od toho na hřišti, abychom je věšeli na mantinely,“ prozradil úkoly od trenéra Kalouse Daniel Špaček, jenž jednu branku dal a na vítězný gól Bárty dokonce přihrál.

První vyhraný zápas v sezóně a Ty jsi k tomu dnes zaznamenal branku a přihrávku. Panuje tedy u Tebe asi hodně veliká spokojenost?
Určitě. Byli jsme už natěšení z tréninku, kdy jsme pomalu dva a půl měsíce jen makali. Jsme rádi, že už to začalo a hlavně, že vítězně. Dát branku v prvním zápase je hodně příjemné a jen doufám, že to takhle bude pokračovat.

Jak moc je důležité pro hráče se hned na úvod extraligy trefit?
Je to hodně důležité. Když to tam nespadne po nějakých deseti kolech, tak se hráč už trochu trápí. Pokud se ale trefí takhle brzo, tak se uklidní a jde vše mnohem lépe. Teď se to musí v dalších zápasech jen povrdit.

Daniel Špaček si povodil nejen puk, ale i obránce Zlína.

Vaše lajna byla v pořadí až čtvrtá, ale vcelku vás trenér hodně nasazoval.
My jsme od toho na hřišti, abychom je věšeli na mantinely. Z toho taky plynul náš tlak a nakonec jsme to potvrdili i gólově.

Jak bys popsal svou branku?
Já jsem vyloženě zavřel oči a plácnul jsem do toho, jen jsem se to snažil propálit nahoru. Naštěstí to tam spadlo. Vůbec jsem zprvu nevěděl, jestli kotouč prošel nebo ne. Až když se kluci začali radovat, tak jsem se věděl, že je opravdu v brance. Sám jsem byl dost překvapen, že puk prošel až do branky, protože tam byli snad ještě tři hráči před Sedláčkem.

Měli jste zápas od začátku pod kontrolou nebo se to mohlo někde zlomit?
Zlomilo se to tím, že jsme po první třetině vedli 2:1 a ve druhé jsme dali dvě rychlé branky na 4:1. Od této chvíle jsme měli utkání pod kontrolou.

Vloni jste vedli nad Zlínem ale taky jasně 3:0, pak se to ale zvrtlo a prohráli jste. Připomněli jste si tohle utkání?
Vůbec jsme o tomhle zápase nemluvili. Na tyhle věci je dobré zapomenout. Teď začala nová sezóna a začíná se od nuly. Z dnešního zápasu si musíme vzít také ponaučení, když jsme dostali ke konci branku.

Čekají vás teď tři zápasy venku. Jaký je bodový plán na tyto tři zápasy?
Chceme samozřejmě přivézt co nejvíc bodů. Žádný plán nemáme a jedeme tam určitě vyhrát. Nechceme bránit a hrát na remízu.

Danieli, děkuji za rozhovor.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu