Ohlasy k zápasu

Dávid Gríger o svém kuriózním gólu: Nájezdy jsou loterií, moje branka se nevidí každý den

Liberec - V nedělním utkání se na stadionu pod Bílou věží odehrál velmi vyrovnaný zápas, který musely rozhodnout až nájezdy. Právě při nich se podařil Dávidu Grígerovi nevídaný kousek. Trefil Mazancovu masku, od které se puk odrazil do výšky, dopadl před brankoviště a poté doskákal až za brankovou čáru. „Byl to opravdu kuriózní gól, nestává se to každý den,“ pousmál se pětadvacetiletý útočník.

Jak se ohlížíš za utkáním proti Hradci Králové, ze kterého si do Liberce vezete jen bod?
Hradečtí hráči jsou velmi nepříjemní a při vzájemném zápase to jen potvrdili. Mají vysoké beky a duel byl velmi soubojový, bylo to těžké. Do každého utkání jdeme s tím, abychom nějaké body získali a jsme rádi, když se to podaří. Bohužel, z dnešního klání si odvážíme jen jeden.

Při nájezdech padl velmi nezvyklý gól. Jaká byla branka z tvého úhlu pohledu?
Byl to opravdu kuriózní gól, nestává se to každý den. Od brankáře jsem odjížděl s pocitem, že jsem nájezd pokazil. Poté, co jsem viděl, že puk zajel do brány jsem zvedl ruce a naštěstí rozhodčí gól uznali. Bohužel nám branka nakonec nepomohla.

Myslíš, že tvoje branka v nájezdech dodala Tygrům psychickou výhodu? Rozhodila domácího brankáře?
To si nemyslím, nájezdy jsou loterie. Hradečtí dali o jeden gól víc a tím pádem si také odnášejí o jeden bod víc.

Bylo poznat, že se potkaly dva týmy, které ještě neprohrály?
Zápas byl velmi bojovný, neměli jsme ho vůbec špatně rozehraný. Naštěstí jsme se na konci třetí třetiny stihli vrátit do utkání a ukázali naši sílu. To si myslím, že je super a musíme se od toho odrazit. Škoda, že odjíždíme s jedním bodem.

Nelitujete, že jste si po dvou třetinách nevypracovali větší náskok? Byli jste lepším týmem, Hradec dělal chyby ve středním pásmu a měli jste několik šancí…
Šance tam byly, ale nepadlo to tam. To je hokej. Určitě bychom šli do třetí třetiny jinak, ale to jsou jen spekulace. Jsem rád, že jsme na konci ještě zabojovali a dokázali se vrátit do zápasu, musíme si z toho vzít to pozitivum.

S Tomášem Rachůnkem jste přišli do Liberce z Karlových Varů. Jak se vám za Tygry hraje?
V Liberci je trochu jiný systém než v Karlových Varech, museli jsme si na něj zvyknout. Kluci v týmu jsou super, každým zápasem se do toho systému dostáváme a je to lepší a lepší. Jsme rádi, že můžeme hrát.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner