David Kajínek: Oslabení jsme zvládali, ale sebrala nám hodně sil

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Druhý domácí duel v baráži Tygrům nevyšel. S Chomutovem, který potkávají letos jako na běžícím páse, dlouho sahali po bodech, avšak zásah Milana Krafta pět minut před koncem liberecké naděje zhatil. Jak viděl zápas David Kajínek a s jakým cílem jedou Tygři do Mladé Boleslavi? To se dozvíte z následujících řádků.

Bílí Tygři mají za sebou druhé barážové utkání, ve kterém se tentokrát střetli se starými známými Piráty z Chomutova. Liberci se v duelu bohužel nepodařilo navázat na výsledek z prvního zápasu, kdy porazil Olomouc 2:1. A to i přes fakt, že více vyložených šancí byste našli právě před brankou Hanuljaka. „Bohužel, někdy to tam člověku nepadá, ač má šance a snaží se. Dnes jsme sice o gól prohráli, ale máme před sebou dalších deset zápasů, takže musíme bojovat dál,“ konstatoval po zápase obránce David Kajínek.

Kromě velkého množství střeleckých pokusů, 37 na straně Tygrů a 42 na straně Pirátů, přinesl zápas také spoustu vyloučení. A zejména Liberečtí se měli v oslabení co ohánět, vždyť neuběhla ani minuta první třetiny a na trestné lavici seděli dva domácí hokejisté. Jejich spoluhráčům se ale oslabení ubránit podařilo, byť to nebylo úplně bez úhony.

„Na oslabení máme určené speciální formace, takže se do hry dostávalo méně lidí. Některé ty vyloučení bych raději nekomentoval, ale stalo se. Oslabení jsme sice odehráli dobře, ale stálo nás to hodně sil. Když hrajete šest osm minut v oslabení během třetiny, na ledě se tak protočí maximálně deset dvanáct hráčů, a to není nejlepší,“ pokračoval čtyřiadvacetiletý zadák.

Nešťastné utkání plné smolných gólů ale musí liberecké šelmy hodit co nejdříve za hlavu. Už v pátek je čeká zápas v Mladé Boleslavi a odevzdaného soupeře určitě čekat nemůžou. Bruslaři jsou sice stále bez bodu, o to více se ale za výhrou poženou. „Další těžké utkání, možná těžší než dnes. Do Boleslavi ale jedeme pro všechny body,“ oznámil Kajínek jasný úmysl podještědského celku.