Děkujeme všem fanouškům za podporu v sezóně 2018/19!

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Třinec/Liberec - Bílí Tygři odjížděli do Třince za stavu 2:3 na zápasy a v šestém střetnutí tak již nesměli prohrát. I přes obrovské nasazení však Ocelářům podlehli a museli se spokojit se stříbrnými medailemi, které jsou i tak obrovským úspěchem.

Svěřenci trenéra Filipa Pešána vstupovali do play-off coby vítěz základní části a stejně jako v letech 2016 a 2017 se po zisku Prezidentské trofeje probojovali až do finále, když postupně vyřadili Mladou Boleslav a Kometu Brno.

Boj o titul proti Třinci nabídl nelítostnou a napínavou bitvu, v níž se libereckým hokejistům dvakrát podařilo srovnat stav série. V klíčovém pátém zápase ale Slezané uspěli v prodloužení a získali tak mistrovský mečbol.

V šestém duelu na ledě Ocelářů tak šelmy musely vyhrát. Po dvou periodách svítil na tabuli stav 2:2, který trval téměř až do závěrečné sirény. V sedmapadesáté minutě však Třinec vstřelil rozhodující trefu, a nakonec se po výhře 4:2 mohl radovat z titulu.

Tým z města pod Ještědem tak na mistrovský pohár nedosáhl, nicméně i tak může být s uplynulým ročníkem spokojený, neboť třetí účast ve finále za poslední čtyři roky je obrovským úspěchem.

Bílí Tygři Liberec děkují všem fanouškům za podporu v této sezóně a budou se na vás těšit v té následující!

Slavná trojice aneb selská jízda