Dnešní zápas musíme hodit za hlavu a soustředit se na další, říká Marek Schwarz

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Další barážové kolo Tygři opět sehráli na svém ledě. Tentokrát jim stanul již známý soupeř z extraligy, Piráti Chomutov. V utkání padlo dohromady pět gólu, z čehož tři inkasoval liberecký gólman Marek Schwarz. Ten předvedl několik velmi důležitých zákroků, avšak do jeho svatyně si našlo cestu i pár smolných gólů.

Marku, dnešní zápas přinesl mnoho šancí kvůli četným vyloučením. Chomutov byl ale vždy o branku napřed...
Vypadalo to, že Piráti si zápas celkem hlídali. Měli ale docela štěstí. Protože góly, které nám dali, byly celkem smolné. Škoda, že jsme neproměnili naše šance, kterých také bylo dost. Řekl bych, že to byl vyrovnaný zápas, pro nás bohužel dopadl špatně.

Říkáš, že góly byly smolné, v čem u nich byl problém?
První střela trochu zaplachtila, byl jsem tam dřív než puk, takže jsem to přejel. Druhý gól se odrazil od našeho hráče. Jak jsem říkal, branky byly dneska hodně smolné.

A co ten třetí, rozhodující gól? Čekal jsi, že Milan Kraft vyjede zpoza brány a bude chtít zavěsit?
Čekal jsem, že vyjede, ale myslel jsem, že pojede na bližší tyč. Přetáhl to ale doprostřed, mně se puk odrazil od hokejky a propadl mezi nohy.

Vnímali jste v kabině situaci ohledně Radka Dudy?
Já jsem to moc nesledoval, pouze jsme čekali, jestli bude hrát nebo ne. Je dobře, že může nastoupit, v zápasech hodně pomáhá. Je důrazný hráč, a když nehraje, tak samozřejmě týmu chybí.

V pátek jedete do Boleslavi, která ještě nebodovala. Vy máte zatím tři body, stejně jako Olomouc. Zápas tak pro vás bude určitě hodně důležitý?
Přesně tak, musíme vyhrát za každou cenu. Je potřeba udržet si nějaký odstup. Baráž není jednoduchá, je to hodně o hlavě. Musíme si z Boleslavi odvézt body, abychom se uklidnili.

Ovlivňuje dnešní trochu nešťastná prohra psychiku v kabině?
Určitě ne, taková utkání se holt stávají. Nemůžeme se zabývat tím, co bylo. Jedeme zase na další zápas.

Marku, díky za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR