Do Home Credit arény přijíždí Olomouc, prodlouží Tygři sérii výher?

Date of publication Author Kryštof Rossmann

L i b e r e c - V rámci prvního extraligového kola po reprezentační přestávce do Liberce přicestují olomoučtí Kohouti, ti v úvodním souboji těchto rivalů dokázali na domácím ledě zvítězit a mají tedy lepší bilanci. Tygři však v posledních dvou zápasech vyhráli a mají hlad po dalších bodech, jestli se udrží na vítězné vlně se dozvíme již ve středu, utkání startuje v 18:00.

HC Olomouc

Úvodní střetnutí Kohoutů s Tygry skončilo ve prospěch klubu z moravské metropole, který na domácím ledě a především díky povedené úvodní třetině zvítězil 4:3. Za Liberec skórovali Valský s Bartekem, za Moru poté Marosz, Cibák, Škůrek a Majeský.

Hanáci se prezentují velice nevyrovnanými výkony. V posledním zápase před pauzou způsobenou reprezentačním týmem porazili Pardubice 4:2, duel před tím však nestačili na brněnskou Kometu, které podlehli stejným poměrem.

Ofenzivu Mory táhlo především trio Rác - Marosz - Hrňa, poslední jmenovaný však celek z Hané v pondělí opustil, u Kohoutů totiž působil jen dočasně a jeho kmenový klub - Oceláři Třinec, kvůli rozsáhlé marodce neměl jinou možnost než vzít si tohoto rychlonohého útočníka zpět do svých řad.

Mora má velmi vyrovnanou brankářskou dvojici, dokazuje to i skutečnost, že jak Jiří Trvaj tak Tomáš Vošvrda mají skoro stejný počet odchytaných utkání a i velice podobné statistiky, exliberecký gólman ale přeci jen dostával prozatím přednost, odchytal totiž o dvě utkání navíc, na to jestli však nastoupí i dnes si budeme muset ještě počkat.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1955
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hc-olomouc.cz/
Stadion: Zimní stadion Olomouc (5 500 diváků)

Hlavní trenér: Petr Fiala
Asistent trenéra: Jiří Dopita
Trenér brankářů: Jiří Jelínek
Vedoucí mužstva: Josef Podlaha

Útočníci:

Roman Rác           18 (4+14)
Rostislav Marosz    17 (5+12)
Erik Hrňa           16 (10+6)

Obránci:

Pavel Skrbek         9 (1+8)
Ivan Majeský         5 (2+3)

Brankáři:

Tomáš Vošvrda   (610 minut) 2,75 branky na zápas/úspěšnost 90,51 %
Jiří Trvaj      (456 minut) 2,89 branky na zápas/úspěšnost 90,84 %

Bílí Tygři zakotvili po dobu reprezentační přestávky na 8. místě těsně za svým dnešním soupeřem, oba rivalové na svém kontě mají prozatím 24 bodů, severočeské šelmy poté o jednu výhru v základní hrací době více.

V městě pod Ještědem ale začíná svítat na lepší časy, Tygři totiž v posledních dvou zápasech vybojovali pět bodů, a to i přestože byl jedním z oponentů dosavadní lídr tabulky - třinečtí Oceláři.

Produktivitě Bílých Tygrů stále velí zkušená dvojice Petr Vampola, Martin Bartek zdatně jim sekunduje i mladík Martin Bakoš, který v šestnácti odehraných zápasech vstřelil sedm branek a v šesti případech asistoval. Tabulkami statistik libereckého klub se do horních pater probíjí i nejnovější posila Branko Radivojevič, ten v zápase se Zlínem vsítil své úvodní trefy v tygřím dresu a na další tři v předchozích zápasech dokázal přihrát.

Útočný dojem mužstva však kazí přesilové hry. Liberečtí z 91 příležitostí vstřelili gól pouze v 7 a s celkovou úspěšností 7,69 % jsou v této dovednosti nejhorším celkem soutěže, jestli šelmy natrénovaly v období reprezentační přestávky tuto herní dovednost se dozvíme již brzy, duel v Home Credit aréně začne s úderem 18 hodiny.

Útočníci:

Petr Vampola       13 (7+6)
Martin Bartek      12 (6+6)
Martin Bakoš       10 (6+4)

Obránci:

Martin Škoula       7 (2+5)
Radim Šimek         7 (4+3)

Brankáři:

Ján Lašák       (857 minut) 2,52 branky na zápas/úspěšnost 92,64 %
Marek Schwarz   (219 minut) 2,47 branky na zápas/úspěšnost 90 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Olomouc