Do Liberce míří Sparta, Bílí Tygři chtějí první domácí výhru sezony

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Čtvrté kolo hokejové Tipsport extraligy přivede v neděli pod Ještěd Spartu Praha, která vyzve domácí Liberec. Lákavý souboj dvou týmů, které přes letní přestávku prošly radikální změnou kádru si do svého programu vybralo i ČT Sport. Úvodní buly tak padne v neděli v 18:20, přijďte Bílé Tygry podpořit.

HC Sparta Praha

Tradiční pražský klub prošel přes letní přestávku výraznou změnou, když si dveře podalo přes dvacítku hráčů. Nejvýraznějším jménem, které od začátku sezony nově usedá v kabině Sparty je určitě reprezentační stálice Tomáš Rolinek. Vyhlášený dříč se zatím ukazuje ve velmi dobrém světle. Dalším z příchozích byl také gólman Tomáš Pöpperle, který ukončil anabázi ve Lvu.

Petr Ton vstoupil do historie Sparty

Sparťané mají po třech kolech na svém kontě 6 bodů za dvě výhry v základní hrací době, což jim přisuzuje druhou příčku v tabulce, lépe už je na tom jen sešívaný rival. Poslední skalpem je páteční vítězství nad Plzní, kterou celek z hlavního města přetlačil na domácím ledě 3:1. Jedinou porážku pak Sparta utrpěla na ledě Pirátů.

Velkým tématem posledních dní je v táboře libereckého protivníka útočník Petr Ton, přesněji řečeno počet branek, které nasázel v dresu s „S“ na hrudi. V zápase s Plzní se totiž trefou z nájezdu, kterou poslal svůj celek do vedení 1:0, dostal na číslo 255, čímž se pasoval do role historicky nejlepšího střelce klubu s více než stoletou tradicí. To už je víc než povedený kousek.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1903
Klubové barvy: modrá, žlutá, červená a rudá
Webové stránky: hsparta.cz
Stadion: Tipsport Aréna (13 150 diváků)

Trenéři: Josef Jandač a Zdeněk Moták
Trenér brankářů: Michal Podolka
Vedoucí mužstva: Pavel Šrek

Změny v kádru před sezónou 2013/14

Přišli:

Tomáš Pöpperle     – brankář – Lev Praha (KHL)
Marek Hrbas        – obránce – Kamloops Blazers (WHL)
Karel Kubát        – obránce – Litvínov
Jan Piskáček       – obránce – Kladno
Jan Švrček         – obránce – Brno
Jan Buchtele       – útočník – Pardubice
Lukáš Klimek       – útočník – Vítkovice
Petr Kumstát       – útočník – Karlovy Vary
Lukáš Pech         – útočník – Karlovy Vary
Tomáš Rolinek      – útočník – Pardubice
Tomáš Rachůnek     – útočník – Lev Praha (KHL)

Odešli

Marcel Melicherčík – brankář – Liberec
Marek Pinc         – brankář – Irtyš Pavlodar (Kazachstán)
Jan Hanzlík        – obránce – Brno
Angel Krstev       – obránce – Litoměřice
Troy Milam         – obránce – Salzburg
Michal Broš        – útočník – Mladá Boleslav
Marek Hovorka      – útočník – Karlovy Vary
Peter Jánský       – útočník – ?
Adam Lapšanský     – útočník – ?
Jaroslav Svoboda   – útočník – Chomutov
Petr Tenkrát       – útočník – Kladno
Sacha Treille      – útočník – Kladno

Taktéž Liberec absolvoval tři extraligová kola, ze kterých vytěžil čtyři body do tabulky a patří mu osmá příčka. Poslední bod vybojovaly liberecké šelmy v pátek na ledě Litvínova, kde padly po samostatných nájezdech. Mohly z toho ale být i všechny tři body, Tygři drželi těsné vedení 2:1 ještě pět minut před závěrečnou sirénou. Nakonec se ale díky trefě Lukeše a mazáckému nájezdu Hanzla radoval druhý severočeský celek.

Tomáš Pospíšil se trefil už ve dvou zápasech v řadě

Návštěvníci liberecké Tipsport areny zatím měli šanci vidět jeden domácí zápas Bílých Tygrů, kteří minulý týden přivítali posledního mistra z Plzně. Na partu okolo Martina Straky však nevyzráli a první domácí výhru se budou pro fanoušky snažit urvat nyní proti Spartě.

Znovu je ale nečeká nic lehkého. „Nová“ Sparta je hladová po úspěchu a už po třech kolech ukazuje, ve kterých patrech se chce pohybovat následujících několik měsíců. Liberečtí se ale jistě nenechají zahanbit, vždyť i oni touží po úspěchu, který by definitivně umlčel hlasy loňského propadu.

Historická bilance v ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Sparta Praha
Zápasy: 44
Bilance: 14 - 5 - 0 - 6 - 19