Do Liberce připlouvají Piráti. Vyprovodí je Tygři domů bez kořisti?

Date of publication Author Dominik Jakubec

L i b e r e c – Pod Ještěd zavítá v neděli dosud jasně poslední Chomutov. Papírově se sice nemusí jednat o nikterak náročného soupeře, v domácím prostředí se navíc Tygrům v poslední době velmi daří, Piráti však již v probíhající sezoně dokázali svou zarputilostí Liberecké o body okrást. Utkání tedy rozhodně nebude snadné.

Piráti Chomutov

Klub ze severu Čech se v tomto ročníku opět trápí a pomalu, ale jistě míří přímou cestou do play-out. V dosavadních 35 kolech vybojovali Chomutovští pouhých 22 bodů, vítězství v základní hrací době dokonce slavili pouze pětkrát. Zbývající body sbírali porážkami v nastaveném čase či po nájezdech. Taková bilance na vyšší umístění zkrátka nestačí.

Piráti nadále zůstávají na chvostu tabulky

V posledních kolech drželi Piráti extrémní sérii bez bodu, poslední jejich vítězství přišlo na samotném začátku prosince. Od té doby sbírali porážky jako na běžícím páse, často i ve zdánlivě vyhraných zápasech. V 34. kole jim nestačil k bodům v domácím střetu s Pardubicemi ani tříbrankový náskok. V minulém utkání však konečně přišel alespoň drobný bodový zisk v podobě domácí porážky se Zlínem po samostatných nájezdech.

S Libercem však Chomutov zatím drží vyrovnanou bilanci. V Tipsport Areně podlehl začátkem listopadu Bílým Tygrům 2:4, na domácím ledě však právě proti Libereckým protrhl černou sérii a zvítězil 2:0. Šelmám tak nezbývá než doufat, že se situace s přerušováním série proher nebude znovu opakovat.

Pro zápas v Liberci se do kádru Pirátů pravděpodobně stihne vrátit trojice mladíků, kteří ve Švédsku reprezentovali český výběr do 20 let. Uvidíme, zda si Ondřej Kaše, David Kämpf a obránce Libor Šulák přivezou dobrou formu a pomohou svému celku bodovat.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1945
Klubové barvy: bílá, modrá a červená
Webové stránky: piratichomutov.cz
Stadion: SD Aréna (5 250 diváků)

Hlavní trenér: Josef Turek
Asistent trenéra: Petr Kaše
Trenér brankářů: Josef Dušek
Vedoucí mužstva: Roman Lauko

Útočníci:

David Hruška    24 (13+11)
Tomáš Divíšek   16 (6+10)
Luboš Bartečko  23 (4+9)

Obránci:

Lukáš Pulpán    7 (2+5)
Jaroslav Mrázek 5 (2+3)

Brankáři:

Martin Růžička (753 minut) 3,03 branky na zápas/úspěšnost 90,59%
Milan Řehoř    (543 minut) 3,09 branky na zápas/úspěšnost 88,80%

Posledních pět zápasů

35. kolo: Chomutov – Zlín            2:3sn
34. kolo: Chomutov – Pardubice       3:4
33. kolo: Slavia – Chomutov          3:1
32. kolo: Třinec – Chomutov          2:1
31. kolo: Chomutov – Litvínov        1:2sn

Liberecké dobývání desítky, zajišťující postup do předkola play-off, zatím neúnavně, ovšem také neúspěšně pokračuje. V posledním kole na půdě Pardubic měli Tygři možnost dotáhnout se na Litvínov, který prohrál v Karlových Varech. Liberec však nabídku nevyužil a ve východních Čechách podlehl 1:4.

V pátek se po zranění konečně představil útočník Koba Jass

Bílí Tygři zkrátka hrají jako na houpačce, jejich forma se odvíjí od prostředí, ve kterém nastoupí. Doma naposledy prohráli 1. prosince se Zlínem, ovšem venku se jejich poslední bodový zisk datuje do podobného období – 3. prosince zvítězili v Třinci. Uvidíme, zda na kladnou domácí bilanci naváží, pouze to samo ale nestačí. Bez bodů z venkovních stadionů však bude postup do play-off složitý.

Kromě nové posily, Petra Gřegořka, který v Pardubicích strávil na ledě druhou nejvyšší porci času ze všech libereckých obránců, se v utkání s východočeským soupeřem po zranění kolene konečně představil také lotyšský útočník Koba Jass. Kromě Tomáše Filippiho tak může trenér Pavel Hynek počítat s téměř kompletní sestavou, připraven naskočit by měl být i navrátilec z MS dvacítek Pavel Zacha. Zda to bude stačit k překonání porážky v podobě Chomutova se můžete přesvědčit v neděli 5. ledna, tedy poprvé v novém roce, v liberecké Tipsport Areně od 17:00.

Útočníci:

Petr Nedvěd   32 (12+20)