"Do Vsetína jedeme vyhrát," tvrdí tygří smečka

Date of publication Author Štěpán Hanuš

L i b e r e c – Jeden bodík zbývá k dalšímu rekordnímu zápisu do historie libereckého hokeje. Na ledě bezmocně posledního Vsetína si Tygři mohou pojistit prvenství po základní části a zajistit si definitivně výhodu domácího prostředí pro všechny potenciální soupeře v rozhodující fázi sezóny – playoff.

Vzájemná bilance

Bílí Tygři Liberec vs. Vsetín : 8 - 1 - 0 - 1 – 5

Do letošního ročníku byla vzájemná bilance obou soupeřů vzácně vyrovnaná. Až v této sezóně se oba celky vyprofilovali do opačných konců tabulky, což se promítlo i do průběhu vzájemných utkání a jejich výsledků. Tygři si se Vsetínem pohodlně poradili ve všech třech případech.

Letošní vzájemná utkání

11.10.2005  Bílí Tygři vs. Vsetín 4:1
22.11.2005  Vsetín vs. Bílí Tygři 0:4
10. 1.2006  Bílí Tygři vs. Vsetín 3:1

Postavení týmů v tabulce po 51. kole

1. Bílí Tygři Liberec     150:94   103
12. Vsetínská hokejová     80:150    32

Jak to dnes vidí Tipsport

Vsetín - Liberec    5.50  2.35  4.20  1.12  1.45

Další zápasy 52. kola

Litvínov – K. Vary
Znojmo – Č. Budějovice
Třinec – Vítkovice
Sparta – Slavia
Pardubice – Zlín
Kladno – Plzeň

Základní informace o soupeři

Vsetínská hokejová

Rok založení: 1934
Klubové barvy:světle modrá a tmavě modrá
Vedení klubu:
Předseda představenstva: Oldřich Štefl
Obchodně ekonomický manažer: Ing. Miloslav Strýček
Internet: Vsetínská hokejová

Zprávy ze Vsetína

Vsetínští se již s předstihem několik měsíců chystají na účast v baráži o zachování extraligové příslušnosti. V podobě předpokládaného vítěze 1.ligy Ústí se proti nim staví zdatný soupeř. Proto přípravy probíhali důkladně a namísto oslabování se Valaši snaží mužstvo naopak posílit. Do známého prostředí se na rozhodující fázi sezóny vracejí zkušení borci Vlach s Jaškinem. Oba již absolvovali několik tréninků s mužstvem, ale jejich start v zápase proti Bílým Tygrům jistý zdaleka není. O formě posledního celku tabulky však přesto může vypovídat pohled do rozpisu utkání. Z posledních deseti zápasů prohrál Vsetín jen čtyřikrát! Na marodce se ale potkali tři hráči Bauer, Horák a Bolf.

Poslední utkání Vsetínská hokejová

5. 3.06 vs. Č. Budějovice 2:4 (venku)
3. 3.06 vs. K.Vary 2:2p (doma)
28. 2.06 vs. Vítkovice 3:3p (venku)

Statistiky Vsetínská hokejová

Kanadské bodování: Jenáček Martin – 23 bodů (8+15)
Střelec: Demel Tomáš – 9 gólů
Asistence: Jenáček Martin – 15 přihrávek
Nejaktivnější hráč: Sakrajda Petr – +4 bodů
Nejtrestanější hráč: Bauer Richard – 134 minut
Brankář: Hovi Sasu – 2,79 branky/zápas – úspěšnost 92,69 % - žádné čisté konto

Předpokládaná sestava:

Hovi - Augusta, Hrabal, Kučný, Ponomarev, Jaškin, Spitzer - Zdráhal, Steiner, Demel - Dubec, Jenáček, Rob - Sakrajda, O. Hruška, Janeček (Vlach).

Zprávy od Bílých Tygrů z Liberce

Cestou na Valašsko se celá liberecká výprava může kochat pohledem na tabulku, kde se na poslední možnou chvíli před playoff vyhoupli Tygři na první příčku. K jejímu definitivnímu potvrzení stačí na stadiónu na Lapači uhrát remízu. Trenér Paleček o tom ale nechtěl nic slyšet a tlačí své svěřence k povinným třem bodům. Ještě v blahé paměti dřímají totiž v jeho hlavě vzpomínky na výkon v Karlových Varech. Hra a s tím spojené výsledky ze zápasů na cizích kluzištích už delší čas neodpovídá jeho představám. Vždyť z posledních osmi utkání venku zvítězil Liberec jen jednou na ledě odevzdané Plzně.

Rozdílnou tvář si uvědomují i samotní hráči. „Do Vsetína jedeme vyhrát. V žádném případě nechceme spekulovat, ve hře je ještě trio mužstev. Takže si soupeře stejně vybrat nemůžeme,“ říkal před odjezdem na východ republiky Ľubomír Vaic. Právě nejproduktivnější Tygr letošní sezóny se bude zároveň v posledním kole prát na dálku se sparťanem Markem a slávistou Beránkem o ligového krále. Na prvně jmenovaného ztrácí pouhý bod. „Určitě jsem nečekal, že budu bojovat o titul v produktivitě. Ale tušil jsem, že budu po odchodech hráčů do zámoří dostávat více příležitostí na ledě a doufal jsem, že mužstvo potáhnu. Jsem moc rád, že můžu takhle týmu pomoct,“ svěřil se ještě slovenský útočník. Trenér Paleček bude nejen v zápase proti Vsetínu postrádat dlouhodobě zraněné útočníka Plodka a obránce Ovčačíka a Jiruše.

Statistiky HC Bílí Tygři

Kanadské bodování: Vaic Ľubomír – 51 bodů (20+31)
Střelec: Vaic Ľubomír – 20 gólů
Asistence: Vaic Ľubomír – 31 přihrávek
Nejaktivnější hráči: Jiruš Valdemar – +24 bodů
Nejtrestanější hráč: Vaic Ľubomír – 99 minut
Brankáři: Hnilička Milan – 1,74 branky/zápas - úspěšnost 93,85 % - 5 čistých kont
Falta Pavel – 1,79 branky/zápas - úspěšnost 94,60 % - 2 čistá konta

Předpokládaná sestava:

Hnilička – Krstev, Moravec, Derner, Richter, Hanzlík, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, Rozsíval.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu