Do nové sezony v novém kabátu! Bílí Tygři představili během oficiálního focení nové dresy

Date of publication Author Redakce

L i b e r e c – Kromě předsezónního tiskového briefingu proběhlo v úterý v útrobách Tipsport areny také oficiální focení týmu a s ním také představení nových dresů pro nadcházející sezonu. Co na ně říká kapitán Jan Výtisk, kdo se nevešel do záběru fotoaparátu a kdo nebyl s fotografií spokojen? To vše v následujícím článku.

Ve značně odlehčené atmosféře proběhlo v úterý dopoledne oficiální focení tygří smečky před sezonou 2014/2015. Hráči navlékli výstroj a postupně procházeli jednotlivá stanoviště. Kromě klasické týmové fotografie se totiž připravovaly také nový vizuál při představování sestavy nebo profily jednotlivých členů kádru. Nechyběli ani marodi, Matěj Psota a Jan Víšek.

Samotné focení se neobešlo bez drobných komplikací. Třeba Tomáš Urban se při svých více než dvou metrech do hledáčku fotografa tak, aby za sebou zároveň měl žádané pozadí, zkrátka nevešel, což k pobavení všech přítomných musel řešit přikrčením. Koba Jass se zase okamžitě po zvěčnění rozjel zkontrolovat výsledek, a protože ho neshledal dostatečně dobrým, zamířil do záběru znovu. Tentokrát už byl portrét mnohem podařenější, a tak mohl lotyšský reprezentant se spokojeným úsměvem vyrazit do kabiny.

Již brzy se tedy můžete těšit na novou fotografii celého kádru a mimo to samozřejmě i další záležitosti, které k tomu patří, tedy například plakáty nebo fotostěnu, u níž se vedle Tipsport areny budete moci zvěčnit po boku hráčů.

Nové dresy poprvé v historii bez tradičního loga

Jak že vlastně nové dresy vypadají? Zásadní změnou je to, že se na nových dresech neobjeví tradiční logo klubu. „Standardního logo samozřejmě zůstává součástí klubu i nadále, nicméně dominantou představených trikotů bude nyní hlava bílého tygra. Ten díky dlouhé tradici místní zoologické zahrady symbolizuje Liberec a já věřím, že se bude fanouškům líbit,“ komentuje změnu prezident klubu Petr Syrovátko.

Tygr obklopený modrými plameny, jak ho už koneckonců znáte z vizuálu na permanentkách, webu nebo třeba na billboardech, by měl symbolizovat bojovnost, dravost a rychlost, což jsou dle viceprezidenta Lukáše Přindy vše atributy, které by měly zdobit každého libereckého hráče. „Nový vizuál je v rámci české extraligy ojedinělý. Dosud převládají historické znaky nebo loga sponzorů . Tím, že název našeho klubu není svázán s žádným titulárním partnerem, můžeme si dovolit i tento zajímavý experiment,“ dodává Přinda.

A co na dresy říká Jan Výtisk? „V Liberci jsme měli vždy jedny z nejhezčích dresů v celé extralize. A já věřím, že to tak zůstane i nadále. Navíc teď můžeme za novými úspěchy v extralize vyrazit symbolicky nejen s novým týmem, ale také v novém kabátu,“ doufá kapitán.

Co se nemění, jsou tradiční barvy týmu. Dresy jsou pro extraligový ročník 2014/2015 vyrobeny v modré a bílé variantě. Nic se pak nemění ani na modrých návlecích hokejových kalhot a modrobílé kombinaci štulpen. Na domácí půdě budou svěřenci Pavla Hynka používat oblíbené bílé trikoty. Již v průběhu září si pak můžete nové dresy ve fanshopu.

Kompletní fotogalerii z fotografování A-týmu si můžete prohlédnout zde.

Nový tygří dres pro sezonu 2014/2015

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu