Do sestavy bych se měl vrátit v zápase s Litvínovem, hlásí Jakub Čutta

Date of publication Author Martin Zíta

Reprezentační pauza může sloužit i jako ideální doba pro návrat marodů zpět do sestavy. A pro Tygry to platí dvojnásob, jelikož marodka je opravdu početná. V zápase s Litvínovem už bychom ale mohli na ledě vidět i Jakuba Čuttu, který doléčil zraněné tříslo a je zpět na ledě.

Jakube, Ty ses během reprezentační pauzy vracíš po zranění k tréninku s týmem. Kdy ses poprvé zapojil?
Takový první, menší, trénink jsme absolvovali ve středu a od čtvrtka trénuji už normálně. Ten úterní byl hlavně abych si ten led znovu „ošahal“ a navíc se jednalo o první trénink během pauzy a ty nejsou úplně tradiční. Od čtvrtka už ale jedu naplno.

Bereš jako plus, že se do sestavy vracíš během přestávky? Ta navíc přišla v době, kdy i spoustu dalších hráčů má určité zdravotní potíže.
Určitě to pomůže v tom, že se nemusí můj návrat úplně uspěchat. Nějaký čas se nebude hrát, takže mám klid na to, abych se dostal zpět do formy. Už tak to jde celkem rychle. Zranil jsem se v zápase se Spartou (18. ledna, pozn. red.) a vlastně během 14 dnů se mi zranění zahojilo. Vzhledem k tomu, že jsem si tam tehdy odtrhl třetinu třísla od kosti, je to hodně rychlé.

Jak vůbec probíhají tréninky během reprezentační pauzy? Probírali jste s trenérem na jejím začátku, na co se zaměříte?
Tak tréninky v reprezentační pauze jsou hodně zaměřené na udržení kondice, i kvůli tomu, že se dlouho nehraje žádný zápas. A z těch konkrétních herních cvičení to jsou hlavně takové, které pomáhají chemii uvnitř každé pětky. Takže třeba hra tři na tři, aby si ty jednotlivé útočné formace na sebe zvykly.

Tým čeká posledních šest zápasů a z toho čtyři doma. Jak berete tohle, jako výhodu, nebo naopak?
No, ona ta výhoda domácího prostředí dost často až takovou výhodou není. Ono je doma kolikrát těžší hrát, protože se musí vyhrát a všichni to víme. Remíza je málo a prohra se neberu už vůbec. Venku můžete padesát minut bořit hru soupeře, dát jeden gól z úniku a druhý do prázdné branky. A nikdo se na nic ptát nebude, prostě je to výhra. My teď se budeme muset popasovat s rolí domácího a dát do ní všechno. Nesmíme vypustit jediný souboj, jediný puk... Musíme do toho jít tak, abychom z ledu odcházeli se vztyčenou hlavou.

Ještě se vrátím k tvému návratu. Jak pravděpodobné je, že nastoupíš v pátek proti Litvínovu?
Plán je takový, že bych už měl hrát.

Díky za rozhovor.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR