Do třetice všeho dobrého? Liberečtí hostí Slavii Praha

Date of publication Author Martin Zíta

L i b e r e c - Čtyřiatřicáté kolo Tipsport extraligy čeká na hokejisty Bílých Tygrů, kteří na domácím ledě přivítají pražskou Slavii. Tu v letošním ročníku porazili v obou vzájemných zápasech, oba duely však došly až do samostatných nájezdů. Jak se Severočechům povede proti sešívaným v posledním zápase roku 2013? To uvidíme v pondělí od 18 hodin.

HC Slavia Praha

Pražská Slavia začala extraligový ročník 2013/14 velmi dobře a zpočátku dokonce ovládala celou soutěž. Postupně však její forma opadla a projevil se také poměrně slabší kádr s absencí výraznějších postav. V současné chvíli jsou sešívaní na šestém místě, což samo o sobě není špatné, ovšem pokud se podíváme na bodové rozestupy, musí se mít Pražené na pozoru. S padesáti body mají pouze sedmibodový náskok na jedenáctou příčku, která je první nepostupovou.

Dominik Furch je jednou z mála výrazných postav Slavie.

V posledních šesti zápasech se týmu z hlavního města daří neztrácet krok s týmy z vyšších pater tabulky, když brali body v pěti případech – tři výhry, jedna výhra a jedna porážka v samostatných nájezdech. Těmito výkony se hráčům konečně daří dát zapomenout na černou sérii deseti zápasů, ve kterých získali více bodů než soupeř v jediném zápase (5:4p proti Chomutovu).

Poslední zápas na hřišti svého soka odehrála Slavia 13. prosince v Hradci Králové a výsledek, který se zrodil, byl poměrně překvapivý. Pražané roznesli druhý tým ligy šesti zásahy a připsali si tak velmi jednoznačné vítězství. Pokud se v kalendáři vrátíme ještě dál, na stadionech soupeřů se už sešívaným tolik nedaří. Nalezneme prohry proti Kladnu, Litvínovu, Spartě, Třinci, Plzni, Zlínu nebo Vítkovicím. To vše od začátku listopadu.

33. kolo: Slavia – Zlín        1:2

Už nějaký ten pátek se Bílí Tygři pohybují na hranici předkola play-off a jedenácté místo jim patří i před posledním zápasem roku 2013. V tom se pochopitelně střetnou s pražskou Slavií, se kterou se jim v letošním ročníku extraligy celkem daří. Ze dvou zápasů si odnesli čtyři body z šesti možných, když oba duely vyhráli v samostatných nájezdech.

Martin Bartek se v sezoně dostal už na 20 branek.

Prosinec je pro Severočechy ve znamení střídání výher a proher, z osmi odehraných zápasů si do každé kategorie připsali čtyři čárky, proti Kladnu si však připsali vítězství v prodloužení, tudíž ze zápasu vydolovali „jen“ dva body. Uvozovky jsou však namístě, jelikož do třiačtyřicáté minuty zápasu prohrávali 0:2, což se jim podařilo obrátit zásahy Duška, Barteka a Nedvěda v nastavení.

V následném zápase na ledě karlovarské Energie se však znovu potvrdila nestálost libereckých výkonů. Liberec si během šestadvaceti minut vypracoval tříbrankové vedení a zdálo se, že si suverénně kráčí za tříbodovým ziskem. Karlovarští se ale vzchopili, během druhé třetiny se dotáhli na rozdíl jediné branky a šedesát devět vteřin před závěrečnou sirénou dokončili obrat díky Kytnárově trefě na 4:3.

Bílí Tygři také před koncem kalendářního roku přivítali ve svých řadách obránce Petra Gřegořka, který naposledy hájil barvy Sparty Praha, kde ovšem kvůli velmi nabitému kádru nedostával dostatek prostoru. Mistr světa z roku 2010 se však v libereckém dresu objeví až po Novém roce, zápas proti Slavii tedy ještě vynechá.