Doma se Tygrům daří. Rozbijí nelichotivou bilanci s Energií?

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - Ačkoliv se poslední zápas nepodařil, Tygři už se těší na domácí led. Na něm se jim poslední dobou daří, tentokrát zde přivítají karlovarský tým. Se Západočechy letos Liberečtí nemají pohlednou bilanci, to však budou chtít ve svém prostředí změnit, a vy buďte u toho! Úvodní buly padne v 18 hodin.

HC Energie Karlovy Vary

Sezóna karlovarské Energie se příliš neliší od minulých ročníků. Celek odívající se zelenými trikoty figuruje ve spodní části tabulky, konkrétně na dvanáctém místě a zatím posbíral 46 bodů. Ovšem na desátou příčku, která otevírá brány alespoň do předkola play-off, ztrácejí Západočeši jen tři body. Boje o postup tak budou ještě zajímavé a každý bod bude hrát velkou roli.

Jenže o odměny ze zápasů Karlovarských je v novém roce nouze. Zisk dvou bodů ze čtyř zápasů jistě není uspokojivý výsledek, a uspokojivá určitě není ani ztráta se sousedem v tabulce, Zlínem. Pozitivní myšlení může do kabiny Enenrgie přinést letošní bilance s Libercem, z obou zápasů vyšla totiž vítězně, a to výsledky 4:1 a 5:3. Nejzápadnější celek extraligy tak bude chtít tuto sérii natáhnout a dotřetice naplno bodovat.

Radek Duda (v zeleném) hrával i v Liberci

Problémem Varů je ale malá ofenzivní síla. Tamní hráči moc branek nedávají, v letošní sezóně zatím zaznamenali 82 gólů a po Slavii jsou tak druhým nejméně skórujícím týmem. Bodově táhne mančaft Radek Duda, jenž má na kontě čtrnáct přesných zásahů a stejný počet nahrávek. Kapitán party z lázeňského města působil i v Liberci, a může tak nostalgicky zavzpomínat na své působení na severu.

Útočníci:

Radek Duda         28 (14+14)
David Hruška       21 (8+13)
Stanislav Balán    20 (10+10)

Obránci:

Tomáš Harant       14 (3+11)
Vladimír Sičák     13 (2+11)

Brankáři:

Tomáš Závorka    (1381 minut) 2,78 branky na zápas/úspěšnost 92,01%
Vladislav Habal   (853 minut) 2,32 branky na zápas/úspěšnost 92,78%

Bílí Tygři do nového roku vstoupili o něco lépe, než zakončili ten minulý. Sérii proher vystřídaly častěji se vyskytující výhry za tři body, a i když se nezadaří, tak Liberečtí z porážky alespoň bodík vydolují. To je případ zápasů na Spartě (3:4p) nebo v Litvínově (2:3p). Doma však Severočeši válí, po skalpu Pardubic (5:1) dokázali vyzrát i nad Plzní (3:1), a šňůru určitě budou chtít natáhnout i proti Varům a poprvé v tomto ročníku je zdolat.

Posledně padla na libereckém ledě Plzeň

Tříbodový zisk by totiž vnesl do týmu mnoho benefitů. Tygři by mohli odskočit ze své deváté pozice o něco výše a dotáhnout se na týmy do šestého místa, což by znamenalo upevnění pozice pro play-off, ale také by se zbavili svého soupeře.Energie totiž na liberecký tým ztrácí čtyři body, a kdyby Severočeši zvítězili, tak odskočí na bodů sedm. V případě prohry by se však Karlovy Vary, jak zdatní matematici už vědí, dotáhly na jednobodový rozdíl a to by libereckým hráčům mohlo přidělat další vrásku na čele.

Pod Ještědem to zatím nejvíce pálí zkušeným Vamplovi a Bartekovi, zdatně jim sekundují i mladíci Filippi a Bakoš. I ostřílený gólman Lašák s úspěšností přes 92,5 % svému týmu v horkých chvilkách pomůže. S letošními výsledky mají Tygři nakročeno k další výhře, na domácím ledě se jim daří, a tak všichni přijďte podpořit svůj tým! Začíná se v pátek s úderem šesté hodiny večerní.

Útočníci:

Tomáš Filippi       26 (11+15)
Petr Vampola        23 (13+10)
Martin Bartek       21 (10+11)

Obránci:

Radim Šimek         13 (6+7)
Martin Škoula        7 (2+5)

Brankáři:

Ján Lašák       (1923 minut) 2,34 branky na zápas/úspěšnost 92,54 %
Marek Schwarz    (312 minut) 3,27 branky na zápas/úspěšnost 87,22 %

Historická bilance v základní části ELH

Bílí Tygři Liberec vs. HC Energie Karlovy Vary