Ohlasy k zápasu

Domácí premiéra? Skvělá, usmívá se Tyler Redenbach

Liberec - Kanadský centr Tyler Redenbach si v neděli odbyl domácí premiéru v tygřím dresu. Jak ale přiznal, liberecké prostředí pro něj není vůbec neznámé. "Poprvé jsem zde byl snad v roce 1993," usmívá se zkušený forvard.

Jak sis užil domácí premiéru v dresu Bílých Tygrů?
Bylo to skvělé. Panovala tu dobrá atmosféra, zápas byl celou dobu napínavý a vyrovnaný a díky gólu v závěru máme tři body, takže to byla opravdu výborná domácí premiéra. Nic tomu snad nechybělo. (úsměv)

Vzhledem k situaci šlo navíc také o nesmírně důležité tři body. Uvědomovali jste si to?
Hrálo se hned obden po pátečním zápase v Plzni, kde jsme prohráli 1:5. Dnes jsme na to ovšem odpověděli nesmírně důležitým vítězstvím a doufám, že se od něj odrazíme.

Za Liberec jsi odehrál teprve druhé utkání, co tě sem vlastně přivedlo?
Dostal jsem příležitost sem zamířit a pomoct tým. V Česku už jsem v posledních dvou letech hrál. Liberec byl v poslední době velmi úspěšný a já doufám, že na to navážeme. Chci hlavně týmu co nejvíce pomoci.

Co od tebe můžeme očekávat? Jaká by měla být tvá role?
Snažím se být takovým tím chytrým centrem. Rozděluji puky, snažím se vytvářet šance pro své spoluhráče. A samozřejmě se snažím do nějakých dostat sám! (úsměv) Chci pomoci jakkoliv to půjde.

Tyler Redenbach v souboji na vhazování

V Liberci nejsi poprvé, už jsi sem zavítal v roce 2000. Co tě sem tehdy přivedlo?
Byl jsem tu s Janem Ludvigem a svou rodinou. Vlastně jsem tu byl poprvé už tak v roce 1993, ale poté také na hokejové škole v letech 2000 a 2001. Jan Ludvig je naším rodinným přítelem, známe se z mého rodného města, kde také žil. Těšil jsem se, že ho zase uvidím.

Hrál nějakou roli v tvém přestupu?
Ne, vlastně ne. Jen mi volal, když zjistil, že jdu do Liberce, ale neměl s tím nic společného. Určitě o mně řekl realizačnímu týmu vše, ale rozhodnutí přivést mě sem bylo na trenérech a managementu. Nicméně je skvělé znovu tu být. V sobotu jsem se byl projít po městě a je snad úplně stejné, jako tehdy.

Co o libereckém prostředí a realizačním týmu zatím soudíš?
Na zápas se detailně připravujeme, opravdu do těch nejmenších detailů. Každý má svou roli. Je to zatím skvělé, hned jsem věděl, co mám dělat. Všichni trenéra poslouchají.

Tyler Redenbach předzápasovém rozbruslení

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner