Rozhovory

Dominik Lakatoš: Chybí nám takové ty ”škaredé” góly

Po třech zápasech na venkovní půdě se Bílí Tygři konečně představí také na domácím ledě. V cestě jim stojí HC Olomouc, na niž v prvním vzájemném souboji nestačili. "Uspěje ten, kdo bude důraznější před brankou," předvídá Dominik Lakatoš.

Během tří venkovních utkání v řadě se vám konečně podařilo na ledě soupeře zvítězit. Může vás to nakopnout?
Doufejme, že ano. V Litvínově jsme sehráli výborné utkání s nesmírně těžkým soupeřem. Dva body jsme si podle mě zasloužili, byli jsme aktivnější a přestříleli jsme je. Šli jsme tomu naproti. 

Ve Zlíně se zdálo, že získáte dokonce tři body, nicméně nakonec jste v samotném závěru o vedení přišli...
Také nedělní zápas byl z naší strany přitom docela dobrý, ale tam jsme nezvládli závěr. Po celou dobu jsme byli lepší, ale nakonec stačily dvě střely v posledních minutách a naše vedení bylo pryč. Asi to tak prostě mělo být, nevím.

Když se podíváme na statistiky, často soupeře přestřílíte a puk máte po většinu zápasu na hokejkách. Čím to je, že body nepřicházejí?
Nevím. Málo se cpeme před branku. Tam jsme minulý rok dávali takové ty "škaredé" góly, které teď potřebujeme, ale nedáváme. Není to o bojovnosti, ta nám nechybí, herní kvalitu také máme. Ale góly se dostávají a dávají v brankovištích a to nám zatím chybí.

Lakatoš na číhané

Co s tím?
Pořád musíme hrát stejně. Musíme věřit svému hokeji a víc se tlačit do brány. O ničem jiném to teď nebude.

Může podle tebe za váš slabší start nezkušenost mladého týmu, jak se leckde ozývá?
Na to nedokážu příliš odpovědět. Asi to bude hlavně o tom, abychom se dostali do takové té vítězné nálady. To se pak spojuje s určitou herní pohodou, vše je propojené. A s tím pak jdou samozřejmě ruku v ruce i zkušenosti, které tím my mladí nasbíráme.

Dnes vás čeká Olomouc, která má velmi nevyrovnané výsledky. Co od tohoto zápasu čekáš?
Všichni jejich styl dobře známe. Hrají zarputile, mají velkou sílu v brankovišti. Bude to o tom, kdo bude silnější před brankou. Věřím, že to doma urveme a zůstanou nám tu všechny body.

Dominik Lakatoš na střídačce

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:20 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín