Ohlasy k zápasu

Dominik Lakatoš: Takhle musíme pokračovat dál!

Liberec - To byla kanonáda! Bílí Tygři si na Zlínu smlsli 7:0. Dvěma brankami a jednou asistencí se na výhře podílel i Dominik Lakatoš. "Ale kdyby dal góly kdokoliv jiný, měl bych stejnou radost. Hlavní je teď vyhrávat," říká mladý forvard.

Co vás dovedlo k takto vysoké výhře?
Předvedli jsme skvělý týmový výkon. Každý začal u sebe, konečně jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Do toho nám tam začaly také padat góly. Sešlo se to zkrátka skoro všechno. Dali jsme slepené góly, kdy se nám puk dobře odrazil, měli jsme i trochu štěstí. Potom se to už zlomilo a měli jsme to ve svých rukách. Byla to z naší strany paráda, doufám, že budeme v podobném duchu pokračovat.

Díky šesti bodům jste opět v kontaktu s příčkami zajišťujícími play-off. To pro vás musí být velká vzpruha?
Jsou to strašně cenné body. Musíme teď vítězit, bodovat v každém zápase. Už není cesty zpět. Jsem rád, že jsme se těmito dvěma zápasy trochu odpíchli, a doufám, že v tom budeme pokračovat.

Byla na vás po páteční výhře 5:1 znát proti Zlínu větší uvolněnost?
Uvolněnost... My nemůžeme být nijak uvolnění, pořád jsme mimo play-off. V každém zápase musíme odvádět maximum, všichni si musíme plnit svoje úkoly. V tom je základ úspěchu.

V úterý vás čeká zápas s Kometou Brno. Půjde o reprízu loňského finále, dává to utkání větší náboj?
To už je zapomenuté. Teď už nikdo neřeší, že jsme spolu hráli finále. V téhle situaci je to zápas jako každý jiný. Musíme se na Kometu stoprocentně připravit. Věřím, že je můžeme obrat o body a vylepšit tak svoji pozici.

Dominik Lakatoš

Co vedlo k vašemu zlepšení v posledních dvou zápasech?
Zjednodušili jsme hru, začali jsme hrát víc na puku. Neděláme zbytečné chyby, nenecháváme se zbytečně vylučovat. Je vidět, že to nese ovoce.

Pomohla vám také důrazná promluva trenéra Pešána po nedělní prohře v Hradci?
Každý si to uvnitř sebe nějak přebral. Myslím si, že to funguje. Evidentně nám to jedině prospělo.

O výhru 7:0 ses přičinil dvěma brankami. Z nich máš jistě radost?
Jistě, těší mě to, ale teď už jsme v situaci, kdy to není o jednotlivcích. Je úplně jedno, kdo dá gól, hlavně když budeme bodovat. Jsem jedině rád, že jsem k tomu trochu přispěl, ale kdyby je dal kdokoliv jiný a my vyhráli, byl bych stejně tak spokojený.

V posledních dvou duelech se o body výrazně přičinili mladí hráči. Berete to tak, že nastal čas vzít to jako mladíci na sebe, když se týmu nedaří?
Ono to opravdu není o jednotlivých hráčích. Na ledě je pět chlapů a každý se na té brance nějak podílí. Jestli to dá mladý hráč, nebo starý, to je úplně jedno. My teď musíme především vyhrávat.

Lakatošova oslava

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:20 | Muži
Bílí Tygři Liberec
PSG Berani Zlín