Draci z Třince míří do Liberce, Tygři chtějí zopakovat výhru z listopadu

Date of publication Author Tomáš Dolejš

L i b e r e c - V čtyřicátém šestém kole extraligy hostí Tygři na svém ledě tým Oceláři Třinec. S těmi letos nemají moc dobrou bilanci. Dvakrát Liberečtí prohráli v prodložení, ale zase vyhráli v Tipsport aréně. Proto dnes budou usilovat o stekný výsledek. Úvodní buly padne v 17:00.

HC Oceláři Třinec

Sezónu mají Třinečtí našlápnutou velmi dobře. Oceláři mají slibnou pozici v tabulce - týmu z Třince momentálně náleží páté místo se 76 body. Na šestý Litvínov mají pětibodový náskok, a tak je zatím postup do play-off jistý. Navíc k tomu může být výhoda jeden zápas k dobru.

Ovšem v předních místech tabulky je prostor velmi stísněný a tak pár proher může rozházet postavení. O tom se mohli přesvědčit třinečtí Draci v posledních duelech. Nedávno jim patřila třetí pozice, avšak poslední tři utkání přinesla pouze bod. Proto si budou Oceláři chtít zpravit chuť na předposledním Liberci.

Třinecký mančaft má nejlepší útok v extralize. Během odehraných 44 utkání vstřelili hráči 168 branek, což jsou necelé čtyři za zápas. Největší zásluhu na tom má nejlepší střelec extraligy Martin Růžička, který dokázal vsítit už 35 puků. Navíc je zatím na prvním místě kanadského bodování s 69 body.

Šimon Hrubec je jedna z alternativ v brance

Malou útěchou pro Liberec může být absence třetího nejproduktivnějšího hráče Třince Radka Bonka, kterého trápí koleno. Z obranných řad pak chybí Lukáš Galvas. V brance bude připraven buď Šimon Hrubec, který spadá pod nejlepších pět brankářů extraligy, nebo Peter Hamerlík.

Základní informace o soupeři

Rok založení: 1929
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky: hcocelari.cz
Stadion: Werk aréna (5 200 diváků)

Hlavní trenér: Josef Turek
Asistent trenéra: Pavel Janků
Trenér brankářů a vedoucí mužstva: Jaroslav Kameš

Útočníci

Martin Růžička 69 (35+34)
Jiří Polanský  38 (12+26)
Radek Bonk     37 (13+24)

Obránci

Josef Hrabal 27 (8+19)
Lukáš Zíb    27 (7+20)

Peter Hamerlík (1466 minut) 2,95 branky na zápas/úspěšnost 92,04 %
Šimon Hrubec   (1207 minut) 2,88 branky na zápas/úspěšnost 92,72 %

Posledních pět zápasů

45. kolo: Třinec – Sparta       4:5
44. kolo: Chomutov – Třinec     3:2pp
43. kolo: Třinec – Vítkovice    4:5
42. kolo: Kometa – Třinec       3:7
41. kolo: Třinec – Karlovy Vary 3:2

Bílým Tygrům se opět nedaří. Po příchodu nového trenéra Pavla Hynka již odehráli čtyři zápasy. První dva dopadly vítězně, další již ne. Chyba není v hraném hokeji, útok i obrana pracují dobře. Bohužel obě prohry mají na svědomí četná vyloučení z Tygřích řad. Proto by se měli hráči soustředit na čistou hru.

Pozice v tabulce se nemění. Severočechům stále náleží třinácté místo s padesáti body. Ačkoliv zůstává naděje na předkolo play-off, je třeba přemýšlet realisticky, a spíše se snažit uhrát body do pravděpodobnější play-out. Ze spodu se dotahuje Chomutov a na dvanáctou pozici chybí sedm bodů.

Tomáš Pospíšil zajistil minulou domácí výhru Tygrů proti Třinci

S Třincem se Tygři utkali již třikrát v této sezóně. Na ledě Werk arény prohráli vždy mimo základní hrací dobu - poprvé 4:5 po prodloužení, podruhé 5:6 na samostatné nájezdy. Na domácím ledě se však Libereckým podařilo vyhrát 2:1.

Marodka týmu je velmi rozsáhlá. V obraných řadách chybí Jakub Čutta a Jiří Moravec. V útoku pak Michal Bárta, Lukáš Krejčík, Dalibor Bortňák a dlouhodobý marod Jaroslav Kudrna. Dobrá zpráva pro tým je, že Kudrna už by měl po reprezentační pauze nastoupit. V brance se představí jednička Marek Schwarz, nebo možná dostane příležitost Tomáš Vošvrda.

Útočníci

Petr Nedvěd   41 (17+24)
Tomáš Filippi 22 (7+15)
Jan Víšek     21 (11+10)