Dvacítka ve Finsku dvakrát prohrála, kapitán Zachar měl asistenci

Liberec - Reprezentace do dvaceti let má za sebou po vítězstvích nad Švýcarskem i první porážku pod trenérem Filipem Pešánem. Dvakrát nestačila nejtěsnějším rozdílem na Finsko, bývalý Tygr Marek Zachar si ve druhém utkání připsal asistenci u druhého gólu Čechů.

Česká reprezentace nevstoupila do duelu ideálně. V sedmé minutě se prosadil Koivula a domácí vedli. Vyrovnání přišlo z hokejky Kristiána Reichela těsně před přestávkou. Národní tým ale na branku nedokázal v druhé třetině navázat a to i přesto, že se kapitán Marek Zachar na začátku části blýskl krásnou individuální akcí.

Jediný gól prostřední dvacetiminutovky si připsal Tuulola po asistenci Vaakanainena, ve třetí periodě zvýšil vedení výběru Suomi Moilanen. V samotném závěru duelu vykřesal naději pro národní výběr Filip Chytil, ale na vyrovnání už Češi nedosáhli.

Finsko - Česká republika 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Koivula (Turkulainen, Kuokkanen), 29. Tuulola (Vaakanainen, Luostarinen), 44. Moilanen (Talvitie, Välimäki) – 19. Reichel (Budík, Michnáč), 59. Chytil (Kaut, Michnáč).

Sestava ČR: Kořenář – Kvasnička, Sirota, Budík, Doudera (A), Vála, Král, Hrdinka, Kachyňa – Kaut, Chytil (A), Pavlík – Zachar (C), Machala, M. Svoboda – Zadina, Reichel, Michnáč – Safin, Helt, Kurovský.

Sestava Finska: Luukkonen – Välimäki (C), Vaakanainen, Niemeläinen, Salo (A), Kotkansalo (A), Almari, E. Räsänen, Mäkinen – Turkulainen, Kuokkanen, Koivula – Ikonen, A. Räsänen, Nurmi – Tuulola, Luostarinen, Innala – Moilanen, Koppanen, Talvitie.

Marek Zachar U20 versus Švýcarsko příprava 2017

Finsko - Česká republika 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Joona Ikonen, 27. Innala (Ratinen), 42. Kotkansalo (Mäkinen), 53. Joni Ikonen (Kotkansalo, Oksanen) – 24. Doudera (Kaut), 31. Safin (Zachar), 57. Chytil (Hrdinka, Kachyňa).

Sestava ČR: Brízgala (13. Kořenář) – Kvasnička, Sirota, Budík, Doudera (A), Vála, Král, Kachyňa, Hrdinka – Kaut, Chytil (A), Pavlík – Zachar (C), Machala, Kurovský – Zadina, Reichel, Michnáč – Safin, Helt, M. Svoboda.

Sestava Finska: Lehtinen – Räsänen, Niemeläinen, Kotkansalo (C), Almari, Allén, Reunanen, Nurmi – Ratinen, Luostarinen, Innala – Joona Ikonen, Virtanen, Kuiri – Oksanen, Joni Ikonen (A), Nyman – Moilanen, Mäkinen, Talvitie (A).

Druhé utkání začalo velmi podobně jako předchozí měření sil. První inkasovali opět naši hokejisté, tentokrát z hole Joona Ikonena v osmnácté minutě. Vyrovnal Doudera, odpověděl Innala. Ve 31. minutě se začínalo znovu od nuly, gól na 2:2 si připsal Safin po asistenci Marka Zachara, nicméně v závěrečném dějství opět strhli Finové výhru na svou stranu.

Na branky Kotkansala a Joniho Ikonen dokázal reagovat až v úplném závěru Filip Chytil, který se i tak ve druhém vzájemném souboji prosadil v kritickém závěru. Češi podlehli celku ze země tisíce jezer 3:4.