Dvougólový Plodek po prohře: Ještě to zkusíme

Date of publication Author Ondřej Flanderka

L i b e r e c - Jeho první dva zásahy v letošním play-off pomohly Bílým Tygrům ve třetím semifinálovém duelu k vyrovnání na 3:3, v prodloužení už ale Tygři s Janem Plodkem na Havířův gól odpovědět nemohli, a Eaton si tak vytvořil tři mečboly. Před čtvrtým kláním čeká Tygry nelehký úkol, jak ale dodává liberecká „28“, dají Severočeši do zápasu vše a pokusí se vrátit sérii zpět do Pardubic.

Honzo, povedlo se vám dotáhnout dvougólové manko, nakonec ale prohra v prodloužení. To vás musí mrzet dvojnásob.
Mrzí to strašně moc. Vypadalo to jednu chvíli skoro na prohraný zápas, pak jsme to ale ve třetí třetině dokázali vyrovnat a měli jsme i na to, abychom to otočili a vyhráli v normální hrací době. Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli. Je velká škoda, že jsme nedali alespoň jeden gól.

Slabou náplastí může být alespoň fakt, že jste našli recept na Dominika Haška…
No, alespoň jsme si ověřili, že s nimi můžeme hrát, když budeme předvádět tu naši nátlakovou hru na tomhle malém hřišti. Zítra do toho půjdeme stejně a věřím, že dáme víc gólů než Pardubice.

Souboj hrdinů třetího zápasu: Plodek vs. Havíř.

0:3 na zápasy už vypadá hodně kriticky. Jak těžké bude najít síly a motivaci do dalšího zápasu?
Motivace je velká pořád, je to pořád semifinále play-off a my to ještě zkusíme. Pokusíme se vyhrát čtyři zápasy, nic jiného nám ani nezbývá. Zítra budeme chtít vyhrát, určitě nás lidé zase přijdou povzbudit a my budeme chtít vrátit sérii do Pardubic.

Co vám v té třetí třetině chybělo k tomu, aby tam ten čtvrtý gól padnul?
Určitě i trocha štěstí, ale zároveň i trochu důraz před bránou. Byla to ale opravdu škoda, protože ty šance tam dnes byly.

Zápas se ale určitě dnes od prvních minut nevyvíjel tak, jak byste si přáli.
Tak jak jsme hráli třetí třetinu, tak jsme chtěli začít od začátku, ale vůbec se nám to nedařilo. Pardubice byly na začátku jasně lepší a my se do toho dostávali hodně pomalu. Poté, co nám odskočili na dva góly, jsme to museli hodně otevřít a napadat je ve třech aby se nám podařilo vyrovnat.

Bylo to hodně vabank za toho stavu 1:3?
Neřekl bych úplně vabank, ale samozřejmě jsme napadali ve větším počtu i za cenu nějakého propadu. Beci ale zůstávali pořád více v zadu, aby to mohli eventuálně pokrýt.

Co se stalo při té rozhodující brance v prodloužení?
Teď jsme se o tom bavili v šatně. Kluci říkali, že zrovna střídali a obránci si nestačili najet do takové rychlosti, aby ho zablokovali. Ta střela navíc Havířovi sedla, bylo to přes beka a to se nedá moc chytat.

Šli jste do prodloužení s tím, že v něm chcete rozhodnout, protože nájezdy se vám letos vůbec nedaří?
Ani jsme si tohle moc nepřipomínali, ale určitě jsme chtěli toho góla dát už v prodloužení. Myslím, že taktiku jsme měli stejnou jako Pardubice a chtěli jsme to zkoušet na brejky. Bohužel nám to nevyšlo.

Psychických sil máte po té dnešní smolné porážce ještě dostatek?
Určitě, jak říkám, teď už nemáme co ztratit. Ten čtvrtý krok bývá vždycky strašně moc těžký, takže doufáme, že to i Pardubicím co nejvíce ztížíme.

Honzo, díky za rozhovor a více štěstí ve čtvrtek.