Ohlasy k zápasu

Dvougólový střelec Milan Bartovič: Rozhodly využité přesilovky a obětavost celého mužstva

Liberec - Bílí Tygři si poradili s Plzní i podruhé a ujali se vedení 2:0 na zápasy. Druhé utkání táhl Liberec především Milan Bartovič, jenž vstřelil dvě branky a na další jednu přihrál. „Cítil jsem se výborně. Dvakrát jsme využili přesilovku, což jsme podle mě potřebovali," svěřil se po zápase.

Dnes jsi dal dva góly. Jak bys zhodnotil svůj výkon?
Cítil jsem se výborně. Dvakrát jsme využili přesilovku, což jsme potřebovali. Jsem rád, že jsme to prolomili. Nakonec ty branky byly vítězné, důležité ale je, že jsme vyhráli.

Říkal jsi, že jsi se cítil výborně. Byl jsi o to víc motivovanější nějaké ty góly vstřelit?
Vždy to samozřejmě potěší. Cítil jsem se dobře už ráno, takže jsem věřil, že by to tam mohlo spadnout. Play-off je ale o celém mužstvu a dnes bojovali všichni hráči. Svým výkonem to navíc podpořil Jánko Lašák. Byla to perfektní týmová práce a zasloužená výhra.

Vedete 2:0 na zápasy. Obě utkání byla vyrovnaná, co rozhodlo o vašich vítězstvích?
Jak jsem říkal, dnes to byly využité přesilovky a poctivá hra celého týmu. Myslím, že celé mužstvo ukázalo obrovský charakter, navíc nám dobře zachytal brankář. To všechno posouvá tým dopředu. To je recept k vítězství.

Plzeň dnes hrozila o trochu více než včera. Ukázalo vám to něco, na co byste si měli dávat na jejich ledě pozor?
Věděli jsme, že Plzeň proti nám nastoupí úplně jinak než včera. Bylo to cítit. Hráli výborně. Víme, že to je nepříjemný soupeř. Naše poctivá hra jim ale moc nedovolila. Jsem rád, že jsme našli cestu, jak je porazit.

Před play-off jste se zaměřovali na přesilovky. Dnes jste dvě využili, bylo tam něco z toho, co jste natrénovali?
Věděli jsme, že je důležité, aby před bránou clonil hráč. Při prvním gólu tam jeden byl a při druhém mi to perfektně přihrál Vladimír Svačina. Důležité je, že jsme při početních výhodách byli hodně na puku a po jeho ztrátě jsme ho vybojovali zpět. Z toho také padla druhá přesilovková trefa. Bylo to o obětavosti a vůli získat zpět ztracený kotouč.

´

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner