Ohlasy k zápasu

Fyzicky bylo utkání velmi náročné. Ubojovali jsme to, říká po výhře nad Kohouty Adam Jánošík

Liberec - Tygři v souboji s Olomoucí dokázali díky bojovnému výkonu zvítězit a na čele extraligové tabulky mají již osmibodový náskok. „Pauza byla dost dlouhá, hlavně v první třetině nám kotouče hodně odskakovaly. Ubojovali jsme to a myslím, že máme zaslouženou výhru," hodnotil výkon obránce Adam Jánošík.

Nastoupili jste poprvé po reprezentační přestávce, byla znát nerozehranost?
Já jsem reprezentoval, takže jsem z herního tempa až tak nevypadl. Pauza byla ale dost dlouhá, hlavně v první třetině nám kotouče hodně odskakovaly. Ubojovali jsme to a myslím, že máme zasloužené tři body.

Jak bys zápas zhodnotil? Určitě hrál roli bojovný výkon.
Bylo to velmi náročné, hlavně fyzicky. Kluci z Olomouce do toho dali všechno, zápas byl jednou z jejich posledních šancí na předkolo. Museli jsme se bojovností vyrovnat a přidali jsme do toho svou hru.

Lze říct, že měl zápas parametry play-off?
Asi ano, dalo by se to tak říct. Před čtvrtfinále bude pauza stejně dlouhá. Kvůli tomu jsme to brali jako přípravu před play-off. Doufáme, že to stejně zvládneme i během vyřazovacích bojů.

Adam Jánošík rozehrává

Před pauzou vám nevyšly zápasy s týmy zespodu tabulky. Bylo to tentokrát stejně náročné?
Každé utkání extraligy je velmi náročné. Před reprezentační přestávkou nám tyto duely nevyšly, ale myslím, že jsme se následně herně zvedli a naladili se zpět na vítěznou vlnu.

Zvyšuje se šance na zisk Prezidentského poháru. V tuhle chvíli je to zřejmě hlavní cíl, že?
Stále jdeme od zápasu k zápasu. Budeme dělat všechno proto, aby se nám to povedlo dotáhnout do úspěšného konce.

V příštím utkání vás čeká Hradec Králové. Co lze od tohoto duelu očekávat?
S Hradcem Králové pravidelně odehráváme velmi kvalitní zápasy. Mají výborný mančaft a uděláme všechno proto, abychom je na domácím ledě porazili a měli jsme tři body.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner