Gól, asistence a druhá hvězda utkání. Vyměnil bych to za výhru, tvrdí David Kajínek

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c- Obránce David Kajínek, který se pere o áčko Bílých Tygrů, si nyní hlasitě řekl o základní sestavu. Vstřelil gól, připsal si asistenci a na konci zápasu byl vyhlášen druhým nejlepším hráčem šedesátiminutovky. Jen jediné scházelo. Vítězství. „Kdyby se dnes vyhrálo, tak by to bylo rozhodně sladší,“ mluvil se smíšenými pocity mladý bek.

Davide, pro Tebe osobně to dnes byl povedený zápas, ale týmu se příliš nedařilo. Jak moc mrzí dnešní prohra?
Mrzí hodně. Kdyby se dnes vyhrálo, tak by to bylo rozhodně sladší. Nedá se bohužel nic dělat. Ve třetí třetině jsme dostali smolný gól. Z tlaku ke konci už jsme nic nevytěžili.

Kde byl zlomový bod zápasu?
Já ani pořádně nevím. Soupeř hrál velice dobře střední pásmo, které zavíral. My jsme se těžce dostávali dopředu. Poslední branka bohužel rozhodla o jejich vítězství. Byl to trochu smolný moment, protože jsme v tu chvíli měli docela převahu.

"Poslední branka byla smolná," říká obránce David Kajínek

Jak moc ovlivnila branka v čase 20:00 další vývoj zápasu?
Podle mě to branka nebyla. Myslím si, že červené světlo za brankou se nerozsvítilo a svítilo zeleně. Škoda, že na tuhle situaci nebyl videorozhodčí.

Mohlo to na vás zanechat následky, protože jste ihned po pauze dvakrát inkasovali?
Nevím, jestli nás to srazilo. My jsme si řekli, že musíme hrát o to víc, aby nás taková branka nepoložila. Dnes se hrál ale takový hurá hokej, kdy padlo hodně branek.

Vy jste ale rychle vyrovnali a dal se očekávat váš nápor. Místo toho přišla branka na 3:4.
Vždy, když jsme dali gól, dokázali odpovědět. Takové zápasy občas jsou.

Ty se pereš o základní sestavu Bílých Tygrů. Jak moc si vážíš ocenění druhá hvězda zápasu?
Jsem rád, ale nepřikládám tomu nějakou velkou váhu. Jsem rád, že mi trenéři dali šanci a za body, které jsem dnes zaznamenal. Vyměnil bych to ale za výhru.

V European Trophy jste odehráli pět zápasů doma, ale získali jste jen dva body. To je asi hodně málo?
Ano, je to málo. Měli jsme malou produktivitu. Když nedáte góly, tak nemůžete také vyhrávat.

Dnes tu bylo hodně německých fandů. Necítili jste se místo jako doma spíš někde venku?
(Smích). Bylo jich opravdu hodně, ale myslím, že naši fanoušci se také nenechali zahanbit a také fandili. Vytvořili všichni dobrou atmosféru a za to jim patří dík.

Děkuji za rozhovor a hodně štěstí do sezóny.

Slavná trojice aneb selská jízda