Hokejová Liga mistrů dospěla do svého finále!

Date of publication Author Dominik Jakubec

Už zítra se ve vyprodané Oulun Energia Areně v Oulu odehraje finále prestižní hokejové Ligy mistrů, v níž se našim hráčům podařilo v této sezoně proklouznout do osmifinále. Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.

V severském duelu na sebe narazí švédská Frölunda Gothenburg a finský Kärpät Oulu, na který náš tým narazil ve skupinové fázi loňského ročníku. Kdo se bude na konci večera radovat a po švédské Lulee se stane teprve druhým historickým vítězem?

Zápas bude navíc mít také českou stopu. Po boku hlavních rozhodčích Tobiase Wehrliho a Marca Wieganda ze Švýcarska bude totiž jako čárový sudí řídit utkání Čech Miroslav Lhotský. Druhým čárovým rozhodčím byl jmenován Lukas Kohlmuller z Německa.

V případě remízy by následovalo dvacetiminutové prodloužení, v němž by se hrálo tradičně čtyři na čtyři, a pokud by ani v něm rozhodnutí nepadlo, došel by zápas až do samostatných nájezdů. Finálový duel zakončí program celkem 157 duelů, které se v této sezoně hokejové Ligy mistrů odehrály.

Organizátorům se s finálovým utkáním podařilo dosáhnout také velmi zajímavého milníku. Celkově bude tento rozhodující duel vysílán devatenácti televizními stanicemi do celkem 40 států. Kromě finalistů z Finska a Švédska mohou sledovat tento duel také například diváci v latinské Americe nebo Izraeli. Duel bude zabírán patnácti kamerami ze všech možných úhlů, novinkou pak bude takzvaná Bowcam – kamera, která je zavěšena nad ledovou plochou a může se pohybovat nad ledem, stejně jako snižovat nebo zvyšovat svou výšku nad kluzištěm.

Pokrytí finálového utkání obstará také oficiální web soutěže www.championshockeyleague.com, kde najdete zápasový liveblog, ale také živý stream z finále.

Zápolení, do nějž se zapojilo celkem 48 týmů ze 13 zemí světa a 14 hokejových soutěží, se blíží ke konci. Buďte u toho!

top CHL 2015

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR