Mládežnický hokej

I tak budeme potit krev a zlepšovat kondici, nebojí se pauzy kapitán dorostu Patzelt

Liberec - Druhá vlna pandemie koronaviru přibrzdila sportovní život v České republice. Sportovní náčiní museli odložit i hráči tygřího dorostu. Jejich kapitán Richard Patzelt ale věří, že se soutěž dříve či později opět rozběhne na plné obrátky. „Snad bude pauza co nejkratší,“ doufá mladý bek.

Soutěž se ještě ani pořádně nerozjela a už zase na nějakou dobu končí. Jak vnímáte celou tuhle skutečnost?
V kabině jsme to vnímali tak, že se musíme co nejlépe připravit na ten poslední hrací týden. Chtěli jsme do těch posledních zápasů dát všechno, abychom na tu přestávku nebyli špatně naladění.

Kromě toho, že nesmíte hrát, nemůžete ani trénovat v jakýchkoli vnitřních prostorech. Je to ta vůbec největší komplikace?
Je to určitě komplikace. Nejsme za ni rádi, ale určitě se to dá přežít. Můžeme pracovat na fyzické kondici, víc běhat. Bude se potit krev. Dá se z toho vytřískat maximum tak, abychom měli alespoň dobrou kondičku.

Proběhl k té nynější situaci nějaký týmový mítink?
Řekli jsme si nějaké základní principy, co se bude dít a tak. Konkrétně to řešíme za pochodu.

Ty osobně jsi v otázce restartu soutěže spíše optimistou?
Samozřejmě věřím, že to tak bude. Snad bude pauza co nejkratší. My můžeme jenom doufat, uvidíme, jak se k tomu postaví odborníci.

Jak zatím hodnotíš dosavadní průběh sezóny?
Do prvních dvou zápasů jsme vlétli s nadšením a podle toho to vypadalo. Od začátku jsme hráli dobře. To se nedá říct o zápasech s Boleslaví a Plzní, kdy jsme chytali jenom konec. Tam bylo všechno diametrálně jinak.

Je možné vzít si z úvodu sezóny nějaký herní aspekt, na kterém by se dalo do budoucna stavět?
Všechno se dá zlepšit, zejména hra v nerovnovážném počtu hráčů na ledě. Tam nám to trochu ucházelo. Potom samozřejmě herní disciplína nebo pohyb bez puku. Je toho hodně, na čem musíme pracovat.

Jak si zvykáš na kapitánské céčko?
Už s ním nějaké zkušenosti mám. Netvrdím, že jsem nějaký zkušený harcovník, ale zkrátka s ním nehraji poprvé. Je to samozřejmě větší zodpovědnost. Byl jsem potěšený, že jsem byl zvolen. Snažím se vydat ze sebe maximum, abychom byli co nejvíce úspěšní.

Související

včera • pojdhrathokej.cz

Týden hokeje: Hokejový trénink doma

před 2 dny • pojdhrathokej.cz

Týden hokeje: Hokej a škola

před 3 dny • pojdhrathokej.cz

Týden hokeje: Stravování mladých sportovců

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec