Mládežnický hokej

Jak najít hranici mezi podporou a nátlakem? V Home Credit Areně proběhl odborný seminář Českého hokeje

Liberec - Jak z pozice rodičů rozvíjet sebevědomí mladých sportovců? Jak jim pomáhat překonávat překážky a neúspěchy? Nejen na tyto otázky pomáhal ve čtvrtek rodičům odpovědět odborný seminář, který v Home Credit Areně uspořádal Český hokej.

U řečnického stolku se v prostorách VIP restaurace prostřídali například psycholog hokejové akademie třineckých Ocelářů Mgr. Václav Petráš a lékařka a fitness instruktorka MUDr. Marie Skalská, kteří nabídli rodičům i trenérům spoustu trefných postřehů, jak správně vést dítě jeho začínající hokejovou kariérou.

Právě správná podpora dítěte, která se v přehnané míře může snadno měnit v nátlak, byla jedním z hlavních bodů programu. Malí hokejisté by se dle přednášejících měli sportem především bavit, ne považovat hokej za povinnost. Pouze v případě, kdy se na trénink či na zápas těší, mohou ze sebe vydat maximum.

seminář 2

Došlo ale i na jiná témata, například jak by měla vypadat správná životospráva mladého sportovce. Semináře se účastnil naplněný sál, v němž se sešli rodiče a trenéři hokejistů z Liberce i okolí. I díky tomu došlo v závěru na věcnou diskuzi, která nabídla celou řadu dalších podnětů.

„Asi každý rodič se dostal do situace, kdy musel své dítě do nějaké činnosti nutit, zvlášť když máte pocit, že je to správná věc. Na druhou stran se ale každý obává, aby dítěti činnost neznechutil. Jde jen o to, najít a probudit pozitivní motivaci," poznamenal pan Martin, tatínek jednoho z malých Bílých Tygrů.

A dodává: "Přivítal jsem a myslím, že ne sám, podobný seminář. Za mlada jsem také hokej hrával, ale tyhle přesahy do osobnostního rozvoje malého hokejisty tehdy vůbec neexistovaly. Je dobře, že Český hokej je aktivní i na tomto poli, a děkuji Bílým Tygrům, že se nesoustředí pouze na hokejový vývoj našich dětí, ale pracují i s námi rodiči.“

Vedoucí sportovních tříd Vojtěch Fiala o semináři:

"Chtěl bych poděkovat lektorům a Českému hokeji za skvělý seminář, který jsme u nás v Home Credit Areně mohli uspořádat. Zároveň mám radost z hojné účasti rodičů, kdy návštěvníci zcela naplnili kapacitu sálu. Věřím, že probraná témata a následná diskuze byly přínosné pro všechny přítomné, tedy nejen pro nás, pro trenéry, ale také pro rodiče malých sportovců."

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner