Jakub Čutta: Jsme rádi, že jsme se z vyrovnávací branky nesesypali

Date of publication Author Radoslav Vavřina

L i b e r e c - Nedělní utkání s Litvínovem sice tak nejprve nevypadalo, nakonec bylo ale pro všechny přítomné poměrně dramatické. Verva jednobrankové vedení Bílých Tygrů před koncem třetího dějství smazala, místo nájezdů se však rozhodlo již v prodloužení. Povedenou akci Tomáše Filippiho, která skončila vítězným gólem, začal liberecký bek Jakub Čutta, kterého jsme po zápase vyzpovídali.

Jakube, jak bys okomentoval toto utkání?
Ze začátku jsme měli více ze hry. Škoda, že jsme neproměnili trestné střílení, byly tam ale i jiné šance. Mohli jsme si to udělat lepší. Na druhou stranu jsme dlouho drželi úzké vedení 1:0. Před koncem jsme dostali gól z přesilovky, můžeme být rádi, že jsme se z toho nesesypali a rozhodli jsme v prodloužení. Tam už je to vabank, takže může rozhodnout jakýkoli tým.

Jakub Čutta proti Chemikům přihrával na vítěznou branku Filippiho
Tys měl asistenci na vítěznou branku Tomáše Filippiho. Jak akce vypadala z tvého pohledu?
Vím, že "Filini" tam najížděl v rychlosti. Chtěl jsem mu to dát dřív, ale dnes ten led byl takový všelijaký. Puk se mi zadrhnul, a tak jsem ho musel potom nahrát ve fofru. Tomáš pak s tím objel beka, natlačil se před branku a udělal to perfektně, takže klobouk dolů.

Říkáš, že led nebyl ideální. Pravda je, že v zápase bylo hodně nepřesností. Hledáš hlavní příčinu právě tam?
Ne, led nebyl nic moc hlavně ke konci. Nepřesnosti jsou součástí hry a pro soupeře je to stejné jako pro nás, také jim to občas uskočí. Myslím, že se dostaneme do tlaku tím, že máme deset přesilových her a nedokážeme je využít. To, co při nich předvádíme, je na zamyšlení.

Když se tedy nad nimi zamyslíš, tak kde je hlavní problém?
To nemohu hodnotit. Já jen vím, jak to vypadá, a nemám z toho radost, stejně jako ostatní kluci. Napíná nás to všechny, takže to vypilujeme, sedneme si a musíme se postarat o to, aby ta šedá místa zmizela. Uděláme si jednoduché založení a budeme se soustředit na hru v útočném pásmu. Hrát přesilovky ve vlastní třetině není žádné umění.

Přesto máte z utkání dva body. Co z nich plyne, když se podíváme na tabulku extraligy?
Prakticky nic z toho neplyne, je to pro nás stejné jako před zápasem. Musíme vyhrát co nejvíce zápasů a získat co nejvíce bodů.

Osobně jsi přišel o pár duelů kvůli zranění. Dostal ses už do herní pohody?