Aktuální zprávy

Jakub Čutta míří do Ruska

L i b e r e c - Obránce Jakub Čutta se rozhodl po roce znovu změnit dres. V libereckém týmu mu skončila smlouva a jeho kroky zamíří znovu mimo republiku. Po angažmá v zámoří se vydává tentokrát opačným směrem, když se upsal ruskému Něftěchimiku Nižněkamsk.

Odchovanec libereckého hokeje se v loňském létě vrátil z několikaletého působení na farmách Washingtonu Capitals zpěd pod Ještěd a odehrál za Bílé Tygry kvalitní sezónu. V libereckém dresu patřil k oporám zadních řad a vysloužil si dokonce několik reprezentačních startů na mezinárodních turnajích Euro Hockey Tour.

V uplynulé sezóně si připsal Čutta celkem tři asistence v 37 utkáních základní části a dalších šesti v play-off. Roční kontrakt mu nyní vypršel a mladý zadák se z několika nabídek rozhodl pro Nižněkamsk, který v uplynulém ročníku obsadil v ruské nejvyšší soutěži dvanáctou příčku. "V Libereci jsem byl spokojený, ale moc mě lákalo zahraniční angažmá. Jinde v Evropě jsem dosud nepůsobil. Ozvalo se několik zájemců, návrh z Nižněkamsku mě zaujal nejvíc. Takže se zvolna chystám na přesun do Ruska," uvedl Čutta pro server hokej.cz.

Vyjádření GM Ctibora Jecha k odchodu Jakuba Čutty:

„Měli jsme samozřejmě zájem, aby u nás Jakub pokračoval i v nadcházející sezóně. Vedli jsme s ním intenzivní jednání, ale hráč se nakonec rozhodl pro zahraniční nabídku. Uvolňuje se nám tím místo v obranných řadách. Jsem přesvědčen, že ho dokážeme zacelit vlastními hráči, pro které se tím naskýtá další šance.“

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner