Ohlasy k zápasu

Jakub Klepiš po utkání s Energií: Pořád máme v naší hře rezervy

Karlovy Vary/Liberec – Bílí Tygři v úterním utkání napravili zaváhání s Litvínovem a v Karlových Varech zvítězili dokonce v základní hrací době. Druhý letošní triumf se přitom nerodil vůbec lehce a Liberečtí museli o tři body tvrdě bojovat. „Na začátku sezóny mají všichni dostatek sil, každé utkání je náročné,“ vysvětloval střelec vítězného gólu, Jakub Klepiš.

Úvodní foto: Aleš Bedlík

Karlovy Vary vyhrály první dva letošní zápasy. Jak cenné je tedy toto vítězství?
Nekoukáme na to, jak soupeř hrál, soustředíme se na sebe. Samozřejmě jsme věděli, že bude těžké z Varů odvézt body. O to více jsme za ně rádi.

Byla tvá branka tou zlomovou?
Vyhráli jsme 3:2, takže asi ano (smích). Byl to trochu šťastný gól, už jsem nevěděl, co s pukem. Byl jsem na kruhu sám, tak jsem prostě vystřelil a prošlo to.

V prvních dvou duelech jste vstřelili dohromady jen tři góly. Proti Energii už vám to tam napadalo, ulevilo se vám?
Tři branky v jednom zápase taky není úplně hodně. Pořád máme v naší hře rezervy a určitě to nevypadá tak, jak bychom si představovali. Nijak se ale nehroutíme, máme za sebou teprve třetí utkání.

Obecně nepadá moc branek po pěkných kombinacích. Je to podle tebe nerozehraností na začátku ročníku?
V úvodu sezóny moc pěkných gólů padat nebude. Branky přijdou hlavně po střele od modré a clonění brankáři. Všechny týmy mají sílu a zápasy jsou hodně těžké.

Dnes poprvé v základní části chytal Jaroslav Pavelka, jak bys ohodnotil jeho výkon?
Jára chytal famózně a stejně tak Kvaky (Petr Kváča, pozn. red.) v minulých zápasech. Jsme rádi, že máme tak výborné gólmany. Proti Varům chytil Jarda Pavelka několik tutových šancí.

Už od přípravy nastupuješ v útoku s mladíky Adamem Najmanem a Martinem Faškem-Rudášem. Jak se díváš na vaši spolupráci po třech extraligových kolech?
Věkem by to mohli být skoro i moji kluci (úsměv). Oba jsou šikovní hráči a věřím, že před sebou mají slibnou kariéru. Je pravda, že v přípravě nám to šlo asi o trochu lépe než nyní. Snažím se jim co nejvíce pomoct. Sice to momentálně není úplně ideální, jsem ale přesvědčen, že najdeme společnou řeč.

Jakub Klepiš při domácím zápase

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Bílí Tygři Liberec
×
Odehrané v 12:30 | U20
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav