Mládežnický hokej

Jakub Masař o mezinárodním turnaji: Vyhráli jsme, ale nesplňovali jsme věci, které jsme si před utkáním řekli

Liberec - Dorostenci mají za sebou většinu letní přípravy a také nespočet přípravných zápasů. Zatím se můžou pyšnit výhrami, jelikož zaváhali pouze jednou. Na mezinárodním Turnaji Akademií navíc brali zlato a v posledním utkání protí akademii z Tampy nasázeli Američanům dvanáct branek. Do těch produktivnějších střelců patří právě šestnáctiletý Jakub Masař, jenž si proti celku z Floridy připsal dvě branky a jednu asistenci.

Jak vůbec probíhala vaše letní příprava?
Na začátku byla příprava zaměřená na vytrvalost, dynamiku a na nabrání svalové hmoty. Když jsme začali trénovat na ledě, tak to bylo spíše o zlepšování herních dovedností a celkovém sehrávání týmu.

Na co se ty osobně v přípravě nejvíce soustředíš?
Chtěl bych co nejvíc zlepšit dynamiku, ve které mám rezervy a zároveň bych se chtěl ještě více posunout v bruslení.

Hned 1. srpna jste naskočili do přípravného zápasu s Třemošnou a následně jste hráli minimálně každý týden. Jak jsi dosavadně spokojený s výsledky?
Jelikož jsme prohráli jenom jediný zápas s Hradcem Králové, tak jsem hodně rád za všechny výhry a spokojený rozhodně jsem.


Ovládli jste na domácí půdě mezinárodní Turnaj Akademií, kde jste poměřili síly například s Berlínem nebo se švýcarským Zugem. Trenér ale zas tak moc potěšený nebyl. Proč tomu tak bylo?
Pozitivní je, že jsme ho vyhráli, ale na druhou stranu rozumím tomu, že byl trenér naštvaný, protože jsme nesplňovali věci, které jsme si před utkáním řekli.

U čeho konkrétně jste nebyli důkladní?
Nedodrželi jsme naše signály a taktiku.

Hokejové akademii z Tampy jste vsítili dvanáct gólů a ty jsi přispěl dvěma brankami. Překvapil tě celkový výsledek právě proti americkému celku?
Vůbec jsme nevěděli, co od nich čekat, ale výsledek mě příjemně překvapil.

Co říkáš na změny ve formátu dorostenecké extraligy, ze které bude nově sestupovat více týmů?
Za mě je to určitě pozitivní změna. Zvedne se kvalita soutěže a pro týmy, co hrají ve spodní části tabulky, je to motivace, aby se zlepšily.


Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner