Mládežnický hokej

Jakub Šedivý povede osmnáctku do MS v roli kapitána!

Liberec - Hráči reprezentace U18 už jsou v americkém Texasu, kde se chystají na start mistrovství světa. Sobotní generálka se Švýcary mimo jiné ukázala, kdo národní tým povede do turnaje jako kapitán. A volba padla na libereckého obránce Jakuba Šedivého!

Český tým se v generálce na začátek šampionátu dobře naladil, Švýcarsko totiž po kvalitním výkonu porazil 3:1.

Přípravný duel kromě otázek ohledně poskládání jednotlivých formací a dalších záležitostí odhalil také to, kdo bude na dresu nosit kapitánské céčko. Jediný Tygr v závěrečné nominaci, Jakub Šedivý, už s touto rolí má na klubové i reprezentační scéně zkušenosti. Předloni jakožto kapitán dovedl liberecký dorost až k titulu!

Asistenty kapitána byli jmenováni Stanislav Svozil a Martin Ryšavý. Mistrovství světa osmnáctiletých pro Čechy startuje už v noci z pondělí na úterý středoevropského času zápasem s Německem, v dalším průběhu skupiny narazí na Finsko, USA a Rusko. Držíme palce!

(foto: Martin Voltr)