Jan Jeník po své premiéře v A-týmu: Jsem strašně rád, že jsem takovou šanci dostal

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Útočník Jan Jeník si v zápase proti Pardubicím připsal svůj premiérový start v dresu tygřího „A“ týmu. Dospělý hokej pořádně okusil už v jednom ze svých prvních střídání, když zůstal ležet na ledě po srážce se Sachou Treiellem. „Spoluhráči mě poplácali a řekli, ať hraju dál,“ svěřil se po utkání.

Byl to tvůj první zápas za „A“ tým, jak bys ho zhodnotil?
Určitě jsem strašně rád, že jsem takovou šanci dostal. Snad jsem se trenérům líbil, mám z toho docela dobrý pocit.

Kdy a jak jsi se dozvěděl, že proti Pardubicím nastoupíš?
Bylo to včera ráno, kdy jsem měl normálně jít na sraz Benátek. Dozvěděl jsem se, že půjdu na trénink s áčkem a tam mi bylo poté řečeno, že budu hrát.

V první třetině jsi po srážce se Sachou Triellem na chvíli zůstal ležet na ledové ploše, co přesně se stalo?
Dostal jsem zadkem do břicha a trochu si vyrazil dech. Po chvíli už jsem byl ale v pohodě. Spoluhráči mě poplácali a řekli, ať hraju dál.

Byl to pro tebe moment, kdy ses seznámil s dospělým hokejem?
Narazit se na to dá i ve WSM lize. Byla to z mojí strany trochu nezkušenost, příště se mi to snad nestane.

Jaká je to pro tebe sezóna? Hodně se ti dařilo na Memoriálu Ivana Hlinky, poté jsi začal hrát za Benátky a teď už jsi měl i první start v extralize.
Vůbec jsem to nečekal. Kdyby mi někdo před rokem řekl, že to tak bude, asi bych se mu vysmál. Jsem strašně rád, že se mi daří a že ty šance dostávám.

Jaké bylo naskočit do týmu, kterému se v posledních zápasech nedařilo?
V kabině je výborná parta. Všichni mě hned přijali a strašně mi pomohli.

Byla série porážek v kabině nějak znát?
Kluci to na sobě nechtějí dát znát. Před zápasem mi řekli, že na ně vlétneme a necháme na ledě všechno.

Trenér Filip Pešán o výkonu Jana Jeníka

"Jan Jeník odehrál podle mě velmi slušný zápas. Nebál se a byl důrazný. Myslím si, že Sacha Treielle mu ukázal, jak chutná extraligový hokej, když se o něj Honza dvakrát „rozmlátil“. Má se podle mě ještě co učit, je to pro nás ale velký příslib do budoucna."

V úterý může přijít další skok, Liberec bude hrát zápas Hokejovou ligy mistrů. Chtěl bys nastoupit?
O tom jsem zatím vůbec nepřemýšlel. Určitě by to byla skvělá zkušenost a byl bych za to strašně rád. Uvidíme, jak se to vyvine.

Jaký je tvůj názor na CHL?
Byl jsem doteď na každém zapase, akorát zatím jen jako fanoušek (směje se). Liga mistrů je podle mě velmi dobrá soutěž.

Byl jsi více nervózní ze zápasu nebo z tohoto rozhovoru?
Z rozhovoru nervózní jsem. Už jsem jich ale několik poskytl, takže vím, co to obnáší (směje se).

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR