Jan Výtisk: Rekord? To je taková třešnička na dortu

Date of publication Author Dominik Jakubec, David Jahoda

Olomouc - Duel s olomouckými Kohouty byl dlouho vyrovnaný, nakonec však naši hráči přivezli z Hané tři body. "Hráli jsme přesně tak, jak jsme si řekli," těší kapitána Jana Výtiska, který potvrdil, že Olomouc rozhodně není příjemným soupeřem: "Hrají takový urputný hokej, není snadné se proti nim prosadit."

Jak těžké bylo prosadit se proti nepříliš oblíbenému soupeři?
Proti Olomouci jsme předvedli skvělý taktický výkon. Hráli jsme v podstatě to, co na nás vždy hrála Olomouc, vycházeli jsme hlavně ze zodpovědné obrany. Do toho nás vynikajícím výkonem podržel Švára... Výhra 2:0 nás těší a rekord už je jen třešničkou na dortu.

Byl pro vás zmíněný extraligový rekord motivací navíc?
O tom, že můžeme překonávat nějaké rekordy, se ví už delší dobu, ale my je nechceme brát za hlavní cíl. Chtěli jsme hlavně vyhrát, abychom si trochu pojistili první místo v tabulce do posledních tří kol.

A jedna výhra vám chybí k překonání dalšího, tentokrát bodového rekordu.
Je to pěkné, překonávat extraligová maxima, ale záleží hlavně na tom, co se bude odehrávat po základní části. To je mnohem důležitější, než jakékoliv rekordy.

Nicméně tyto rekordy jistě dokáží zvednout vaše sebevědomí?
Každé vítězství zvedá mančaft výš a výš. Jsme rádi, že v kabině panuje určitá pohoda a že se nám v současné době daří. Teď nezbývá než doufat, že se nám stejným způsobem bude dařit také nadále.

Kapitán Jan Výtisk

Zápas s Olomoucí byl dlouho vyrovnaný, čím to je, že duely s tímto soupeřem přinášejí pokaždé takový obraz hry?
Mají vynikajícího gólmana, hrají poctivě dozadu. Jejich hokej je takový urputný, velmi těžko se přes ně prosazuje. Zápasy s Olomoucí jsou vždy těsné, pouze o gól nebo o dva. Ale tentokrát se nám dařilo přesně plnit, s čím jsme do zápasu šli, tlačili jsme se do branky a nakonec jsme dokázali zvítězit.

Místo Jána Lašáka v současnosti nastupuje Marek Schwarz, který opět zachytal skvěle. Pro tým je jistě velmi důležité, že v případě zranění jednoho gólmana může stejně dobře zaskočit druhý?
To rozhodně. Velkou část sezony odchytal Jánko, který předváděl skvělé výkony. Teď, když se zranil, tam musel Švára, ale vůbec to není nijak znát. Hned vychytal nějaké nuly, chytá prostě fantasticky. Drží nás, my se mu na oplátku také snažíme pomoct a zatím to funguje.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu