Aktuální zprávy

Jan Výtisk králem únorového hodnocení Radegast indexu!

Liberec – Zvykli jste si vídat kapitána Jana Výtiska v zelené helmě pro vítěze měsíčního bodování Radegast indexu? Bude tomu tak i nadále, řízný bek se totiž stal vítězem také pro měsíc únor a zelená helma mu tak bude náležet i v březnu.

Radegast index je statistika, která má za úkol měřit obětavost hráčů. Sledovány v něm jsou zejména tři ukazatele, účast na ledě (bilance +/-), zblokované střely a provedené hity. Za kladnou účast na ledě je přičítán jeden bod, za zápornou naopak odečítán, za každý hit je přičten jeden bod a za každou zblokovanou střelu dostává hráč po dvou bodech.

Vzhledem k sledovaným ukazatelům se obvykle z největších bodových zisků těší obránci, není to však jasným pravidlem. Vítěz měsíčního bodování vždy v následujícím měsíci obléká speciální zelenou helmu, jejíž součástí je i zabudovaná kamera a záběry z ní pak nabízejí fanouškům neopakovatelný pohled na hru.

Liberecký kapitán

Díky Janu Výtiskovi v této sezoně navíc můžeme vidět pohledem hráče celou řadu zápasů našeho týmu. Právě kapitán tygří smečky totiž slouží jako skvělý příklad obětavosti a v únoru ovládl bodování Radegast indexu již potřetí v průběhu základní části. Žádný jiný extraligový hráč letos nedokázal zvítězit ve více než jednou.

V průběhu února se náš kapitán opravdu činil. Dva body si připsal ve statistice +/-, hlavní bodové zisky však přišly ve statistice bloků a hitů. Celkem zblokoval 18 střel, což je třetí nejvyšší počet ze všech hráčů extraligy. Jeho hlavní dominantou však byly právě hity, když s 24 souboji se soupeři neměl konkurenci. Celkově posbíral 62 bodů a na druhého Jana Holuba měl náskok 13 bodů.

Je navíc velmi pravděpodobné, že Jan Výtisk ovládne také celosezónní bodování této statistiky. V základní části si dosud připsal 313 bodů za 21 +/- bodů, 81 zblokovaných střel a 130 hitů. Náskok na Tomáše Voráčka činí již 54 bodů a ten ho tak jen velmi těžko může ve zbylých dvou duelech překonat.

Jedno je už v tuto chvíli jisté. Jan Výtisk také v březnu oblékne zmíněnou zelenou helmu a vy se tak můžete těšit na další zajímavé záběry. Jak takový zápas z pohledu našeho kapitána vypadá? Podívejte se například na sestřih z duelu s Mladou Boleslaví.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner