Rozhovory

Jarda Vlach zpět na ledě! Už mi to chybělo, hlásí

Benátky n. Jiz/Liberec - Od 30. září chyběl Jaroslav Vlach v sestavě Bílých Tygrů. Téměř o měsíc později konečně znovu naskočil do soutěžního utkání v dresu Benátek a hned pomohl tygří farmě k výhře 2:1 nad favoritem z Českých Budějovic. "Pauza už byla hodně dlouhá. Jsem rád, že jsem zpět," hlásí urostlý forvard.

Co za zdravotní potíže tě přesně trápilo?
Už bych se k tomu nechtěl vracet. Zkrátka jsem se zranil, nějak jsem to přežil a teď jsem se konečně zase mohl vrátit na led. Víc bych se v tom nevrtal.

Téměř měsíc jsi sledoval své spoluhráče pouze z tribuny. To muselo být náročné?
Je to těžké, když jste měsíc bez hokeje. Jste zvyklý být každý den na stadionu a hrát zápasy, a najednou to nejde. Když nehrajete, trápí vás to. Naštěstí kluci i beze mě vyhrávali, takže se na to dívalo celkem dobře.

Teď jsi pomohl Benátkám a hned z toho byl skalp lídra tabulky z Českých Budějovic...
Jsem už kvůli klukům rád. Zažili si nějaké prohry, ale tvrdě dřou a o to větší odměna to teď pro ně je. Tohle vítězství si plně zasloužili. Musím před nimi smeknout klobouk, bojovali jsme jeden za druhého. Všichni padali do střel, obětovali se pro tým. Na tom musíme stavět. Tím můžou kluci zlomit i favorizované soupeře.

Soustředěný Jaroslav Vlach přihrává

Jak ses na ledě po návratu cítil?
Cítil jsem se docela v pohodě. Možná jsem to čekal i horší, ale to teprve uvidíme ráno. (smích) Nahromadí se ve vás adrenalin, dodá vám to síly... Už mi to opravdu chybělo!

Znamená tvůj návrat na led, že tě brzy uvidíme také zpět v A-týmu?
To jsem zatím neřešil. S Filipem Pešánem jsme byli domluvení tak, že odehraju zápas za Benátky proti Budějovicím a pak že se spolu pobavíme.

Jistě bys však chtěl v pátek proti Chomutovu nastoupit?
Chomutov je ještě daleko. Zatím opravdu nevím, jak to v pátek bude, zda nastoupím, nebo ne. Ale ať už v sestavě budu, nebo ne, určitě budeme chtít vyhrát. Na tom se nikdy nic nemění.

S návratem to ale nebudeš mít tak snadné, týmu se začalo dařit a v útoku tak vzrostla konkurence...
Ale to je jedině dobře! Možná to budu mít těžké, ale konkurence je vždycky zdravá. Týmu to jedině pomůže.

Jaroslav Vlach startuje dopředu

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec