Jaroslav Kudrna nám chyběl, říká o absenci nejlepšího tygřího střelce série Marek Trončinský

Date of publication Author Petr Schultz

L i b e re c – Bílí Tygři už udělali tečku za letošním play-off, když nestačili na Pardubice v šesti zápasech. Do mixzóny jsme si po utkání pozvali obránce Marka Trončinského, který se stal v základní části nejproduktivnějším bekem soutěže. „Bylo to hlavně díky Méďovi, protože on vyhrál kanadské bodování a já s ním hrál přesilové hry,“ říkal ke své osobní metě liberecký bek.

Marku, z Tvého pohledu jde vyčíst zklamání po šestém zápase semifinále. Mohl bys ho přesto zhodnotit?
Mrzí mě to hodně. Vedli jsme v sérii dvakrát 1:0 a 2:1. Ve druhém domácím zápase jsme to nezvládli a jasně nás v něm přehráli. U nich jsme pak dostali vylágoš, ale pořád se nic nedělo. Dnes jsme potřebovali vyhrát, ale to se nám nepodařilo. Nastoupili jsme … měli jsme hned v prvním střídání smůlu. (zamlčí se na chvilku). Vletěli jsme na ně a měli jsme dvakrát prázdnou bránu, kterou jsme netrefili. Pak jsme dostali gól z nahození, kdy to někdo tečoval. Následně jsem to zkazil já a byl z toho další. Další rána přišla, když Sičák vypálil vedle a ono se to stejně odrazilo do naší branky. V závěru jsme se tlačili dopředu a řekli jsme si, že jeden bek bude hrát vždy útočníka. Dali jsme dva góly a při powerplay jsme dostali. Škoda.

Ty už jsi to prozradil, že jste v sérii dvakrát vedli. Byli jste teda na koni.
Nám vyšlo první a i druhé utkání u nich, které jsme ale prohráli. Bylo tam ale hodně emocí a asi jsme to trochu nezvládli. Byla to škoda, jenže to jsme ještě dávali góly. Teď jsme je přestali dávat. Rozhodovalo se to ve druhých zápasech u nich a u nás. Takhle by to bylo 3:1, jeli bychom v klidu k nim a doma jsme si to mohli uhrát. Teď jsme museli a bylo to na nás vidět.

Nezvádli jsme druhý zápas u nich a u nás, vidí příčiny vyřazení Marek Trončinský

Nebylo to trošku i v hlavách, že jste se dostali najednou do role favorita?
Každý to má jiné. Já nepřemýšlím nad tím, jestli to je nějaký důležitý zápas. Určitě jsme se ale dneska snažili soustředit, ale nepomohlo nám to.

Jak hodnotíš play-off celkově?
Na začátku jsme přejeli České Budějovice a byli jsme z toho sami zaskočeni, jak jednoduše jsme přes ně prošli. Po domácích zápasech to nebylo nic extra, ale jeli jsme k nim a tam jsme získali dvě výhry. Hráli jsme dobře, nedostávali góly, ale s Pardubicemi jsme je přestali dávat. V prvních zápasech Jarda Kudrna ukázal, že se tlačí do brány a taky je dával. Pak dostal stop a nebyl nikdo, kdo by ho nahradil.

Jak to vidíš zpětně, že dostal stopku na dvě utkání?
To bylo opravdu pro smích. Bylo vidět, že v tom někdo umí chodit.

Co říkáš na to, že se říkalo, že hráči Pardubic některé zákroky přihrávali?
Bylo to vcelku jasné a vidět. Rákos, jsem s ním bydlel na hokeji, byl v pohodě kluk a teď se ho někdo dotkne, chytne se za obličej a chvilku leží. Když se to nepískne, tak normálně hraje a ani nejde střídat. Je to trošku zarážející. Asi Vítkovice právem říkaly, že je to simulant. On je sice simulant, přešel přes Vítkovice, přes nás a je teď ten šťastnější a je mu úplně jedno, co o něm budeme říkat.

Důležité asi pro Pardubice bylo eliminování Petra Nedvěda, který dal v sérii jen jednu branku.
Pokud máte na sobě nějakého hráče, tak se vám těžko hraje. Trenéři se snažili přeskládat trochu formace. Nedávali jsme ale všichni góly. Na dva se v utkání jen těžko vyhrává.

Z osobního hlediska to byla pro Tebe ale úspěšná sezóna. Dostal ses do nároďáku a stal ses nejproduktivnějším obráncem soutěže.
Bylo to hlavně díky Méďovi (Petru Nedvědovi), protože on vyhrál kanadské bodování a já s ním hrál přesilové hry. Tam ty body někdo sbírat musel. V play-off nám ale příliš nešly a taky jsem moc bodově nepřispěl.

Marku, děkuji za rozhovor a hodně štěstí v příští sezóně.

TOP 5 | BŘEZEN | Rychlík v laufu