Ohlasy k zápasu

Jaroslav Vlach: Šťastný gól! A bitka? To k hokeji patří

Liberec - Liberecký útočník Jaroslav Vlach byl jednou z ústředních postav napínavého utkání s brněnskou Kometou. Jako první dokázal vyzrát na skvělého gólmana Vejmelku a v závěru základní hrací doby si vyšlápl v pěstním souboji i na Michala Barinku. Souboj, který připomínal spíš judistický duel, si však moc nepamatoval.

Co bylo příčinou toho, že jste se proti Brnu nemohli tak dlouho prosadit?
Brno vycházelo hodně z defenzivy, navíc dalo první gól. Vyhazovali puky do středního pásma a spoléhali na brejky. My jsme v útočném pásmu hráli hodně po obvodu a dlouho jsme to nemohli prostřelit. To oni hráli jednoduše.

Nakonec bylo potřeba něco výjimečného a to byl ten tvůj gól...
Nevím, jestli to bylo něco výjimečného. Radan Lenc dobře hodil puk na bránu, já jsem se snažil dostat před brankáře a tečoval jsem to mezi nohy. Šťastný gól.

Nejlepší dva hráči duelu se stihli i porvat. Co jste si tak šuškali s Michalem Barinkou?
Už ani nevím, co jsme si tam říkali. Byl to normální souboj, který k hokeji patří. Myslím, že toho teď bude přibývat víc. Přece jenom se blíží play-off.

Jaroslav Vlach pozoruje led spolu s dalšími Tygry

Přitom to vypadalo, že už půjdete od sebe. Pak se z toho ale stalo judo...
Tak to už si nepamatuji.

Bylo utkání s Kometou psychicky těžší po té páteční prohře s Litvínovem?
Jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. Chceme body ze všech utkání. Jsme rádi, že jsme první a Prezidentský pohár samozřejmě chceme, ale určitě bychom do těch zápasů chodili stejně i jako pátí.

Třinec zvítězil v Plzni. Jaká to pro vás je zpráva?
Máme do konce dvě kola a musíme v nich získat maximální počet bodů. Určitě se nekoukáme, jak hraje Plzeň. Soustředíme se sami na sebe a na každý zápas. Uvidíme, jak to dopadne.

Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner