Ohlasy k zápasu

Jaroslav Vlach o dvou gólech proti Varům: Kdyby to bylo častěji, tak bych se nezlobil

Liberec - Bílí Tygři nakonec uzavřeli základní část šťastně. Po třech nevydařených zápasech vyzráli na Energii i bez hlavních střeleckých tahounů. K výhře v Karlových Varech navíc výrazně přispěl dvěma trefami Jaroslav Vlach. „Nikdy jsem ale na individuální statistiky nehrál, hlavní je, že slavíme vítězství,“ hlásí liberecký útočník.

Na čtvrtý pokus jste porazili Karlovy Vary. Co k tomu nakonec vedlo?
Rozhodně náš poctivý výkon. Dávali jsme si pozor na soupeřovy brejky a naše poctivost nás dovedla ke šťastnému konci.

Zároveň slavíte výhru po třech porážkách v řadě. Je to podstatné před play-off?
Je to důležité, že jsme zvítězili v posledním utkáním v základní části. Teď si trochu odpočineme a na play-off se připravíme nejlépe, jak dokážeme.

Do posledního kola jste nenastoupili s hlavními oporami týmu. A vy jste ukázali, že to jde i bez nich!
Ano. Jsme rádi, že jsme se prosadili, přestože s námi nehráli naši nejlepší hráči, co nás táhli po celou sezónu. Jsem vděčný, že jsem mohl hrát v první formaci společně s Petrem Jelínkem a Lukášem Krenželokem. Celé jsem si to opravdu užil.

V průběhu utkání jsi vsítil dvě branky. Jaká u tebe panuje spokojenost?
Kdyby to bylo častěji, tak bych se nezlobil. (smích) Nikdy jsem ale na individuální statistiky nehrál, hlavní je, že slavíme vítězství.

Na Filipa Novotného jsi dvakrát vyzrál zásahem do horního rohu. Tam úspěšně mířil také střelec Adam Musil. Bylo to součástí taktiky?
Trenér brankářů nás pokaždé informuje, kam se proti hostujícímu brankáři nejlépe střílí. V té chvíli jsem na to ale vůbec nemyslel. Střela mi prostě dvakrát za sebou sedla.

Jak bude probíhat váš následující program před vyřazovacími boji?
Teď budeme mít tři dny volna, takže zregenerujeme. V úterý jedeme na soustředění, abychom ještě více stmelili kolektiv a nachystali se na čtvrtfinále.

Jak se ohlížíš za základní částí?
Základní část byla určitě úspěšná, ale ta už vůbec nerozhoduje, protože důležité zápasy začínají teď. Až na úplném konci se ukáže, jaká sezóna to vlastně byla.

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner