Jaroslav Vlach o rychlé změně soupeře: Je to hektické, náš videokouč stříhal video přes noc

Date of publication Author Jonáš Majtyka

Liberec - Bílí Tygři nezačali utkání proti Spartě ideálně, nakonec se ale zvedli a vybojovali těsné vítězství. Jednou z důležitých postav zápasu byl i Jaroslav Vlach, který vstřelil důležitou vyrovnávací branku. „Byl to dobrý týmový výkon, jsem rád, že jsme to i přes špatný začátek dovedli do vítězného konce,“ svěřil se.

Jak se za zápasem ohlížíš?
První třetina byla špatná, nejezdily nám nohy. Sparta nás předčila v soubojích a všude byla první. Díky tomu se jim i puky odrážely na hokejky, my neměli ani přesilovky, nehráli jsme dobře. Nebyli jsme v pohodě, od druhé periody jsme to ale zvedli. Podle mě to bylo vyrovnané utkání. Jsem rád, že jsme to dovedli do šťastného konce.

Myslíš, že to ta tvá branka zlomila?
Tak určitě (smích). Byl to dobrý týmový výkon, ke mně se to tam odrazilo a já to dorazil. Gól nás určitě nakopnul.

Soupeři se mění ze dne na den. Je těžké se na to připravit nebo to berete spíš tak, že je dobře, že se vůbec hraje?
Je super, že se hraje. Kdyby se toto utkání neuskutečnilo, tak máme pomalu jeden zápas za čtrnáct dní, což není ideální. Je to těžké, musíme se s tím ovšem nějak vyrovnat. Je to složitá doba, náš videotrenér stříhal videa na Mladou Boleslav, a nakonec jsme hráli se Spartou… Musíme se s tím nějak srovnat. Snad se nebude přerušovat a budeme hrát dál.

Takže videokouč se zapotí více než vy?
Myslím, že manželka z něj nemá doma radost (smích).

Stihli jste tedy Spartu na videu nějak probrat nebo to skutečně byla „improvizace“?
Ráno jsme měli normálně přípravu na Spartu. Pan Vladyka nespal a připravoval to celou noc. Je to fanatik a neskutečný člověk. Ráno jsme si to pustili a šli jsme na to.

Žije tým v nějaké bublině? Jak řešíte situaci kolem koronaviru?
Není to tak, že bychom nechodili ven. Taky jsme lidi. Samozřejmě musíme plnit nějaké povinnosti, zajít nakoupit a podobně. V kabině si držíme svou bublinu, nikoho sem nepouštíme a držíme se pokynů managementu.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR