Ohlasy k zápasu

Je důležité, aby se každý hráč cítil v týmu komfortně, praví Ladislav Šmíd

Liberec - Úvodní utkání v české nejvyšší soutěži nemohlo dopadnout lépe. Tygři proti Dynamu proměnili hned čtyři přesilovky a trefu zaznamenaly všechny formace. Asistent kapitána Ladislav Šmíd si navíc připsal čtyři asistence! „Já na body moc nehledím. V Liberci jsme vždy stavěli hlavně na týmovosti, což se v tomto utkání povedlo," povídá zkušený bek.

Mohl první zápas extraligy dopadnout ještě lépe?
Jsme samozřejmě rádi za takový začátek, předvedli jsme super týmový výkon, ale je to pouze první krok. Doufám, že se z toho nezblázníme a zítra půjdeme zpět do práce. V neděli nás čeká těžký soupeř. Každý ví, že v Olomouci to není jednoduché.

Výborně jste využili přesilovky. To je skvělý rozjezd, že?
V přípravných zápasech se nám nijak zvlášť nedařily a musím říct, že ani v tréninku. Jsem rád, že nám to už vyšlo.

Proti Pardubicím jsi nasbíral čtyři asistence. Jak moc to potěší z tvého osobního hlediska?
Já na ty body moc nehledím. V Liberci jsme vždy stavěli hlavně na týmovosti, což se v tomto utkání povedlo. Proti Dynamu bodovalo opravdu hodně hráčů a myslím si, že je důležité, aby se každý cítil v týmu komfortně.

Petr Kváča zahájil nejvyšší soutěž taktéž parádně. Co k tomu řekneš?
V bráně si je jistý, už od přípravy na sobě maká a odvádí skvělou práci. Tím nám dodává obrovský klid.

Pod Ještědem se navýšila povolená návštěvnost. Jak to vnímáš vzhledem k aktuální koronavirové krizi?
Myslím, že se hodně lidí bojí. Moc si ceníme diváků, kteří přišli, a snad jsme jim udělali radost. Také jsme rádi za podporu na sociálních sítích. Chápu, že se ne úplně každý cítí dobře přímo na stadionu.