Ohlasy k zápasu

Jediný střelec Tomáš Filippi: Věřili jsme, že postoupíme. S tím jsme do zápasu šli

Liberec - Tygři to nakonec zvládli. V rozhodujícím utkání, v němž museli nutně zvítězit za tři body, jim nakonec stačila k postupu do play-off Generali Česká Cupu jediná branka. Tu vsítil Tomáš Filippi, který tak poslal šelmy do vyřazovací fáze. „Byl to ubojovaný zápas, naštěstí stačila jediná branka,“ svěřil se.

Nakonec jste po těsném výsledku postoupili. Jak se ohlížíš za utkáním?
Byl to ubojovaný zápas s hodně zákroky od gólmana, který nás držel nad vodou. My jsme to vepředu urvali, naštěstí stačil ten jeden gól.

Nebyli jste v závěru přeci jen trochu nervózní?
Myslím, že jsme od prvního do posledního hráče věřili, že postoupíme. S tím jsme šli do zápasu, vůbec jsme nemysleli na to, že bychom dostali branku. Naštěstí to dobře dopadlo.

Jak se později ukázalo, tvá trefa byla jediná v zápase. Jak bys popsal gólovou situaci?
Michal Birner s Michalem Bulířem skvěle za bránou vybojovali kotouč a já se ocitl sám před bránou. Začal jsem míchat pukem a nakonec mi to tam spadlo.

Hodně vás také v utkání podržel Petr Kváča...
Jak už jsem říkal, měl tam hodně povedených zákroků. Myslím, že jsme tam i několik střel dobře zblokovali. Rozhodně bych vyzdvihl jeho výkon.

Máte za sebou šest přípravných duelů. Co je ještě potřeba zlepšit do začátku extraligy?
Myslím, že je hodně brzy na to, abychom tu dělali nějaké závěry. Podle mě jsme byli každé utkání o něco lepší. Uvidíme, co bude dál.

Minulý rok jste hráli pouze se soupeři ze zahraničí. Nechybí vám trochu konfrontace s týmy, s kterými se běžně nepotkáváte?
Je určitě lepší, když hrajeme s někým, na koho pak nenarazíme čtyřikrát v lize. Taková je ale situace, my s ní těžko něco uděláme. Hrajeme prostě s tím, koho nám nalosují.


Fotogalerie

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner
×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
HC Kometa Brno