Jiný hokej a fantastičtí diváci, reprezentant Jiří Říha si užívá šampionát dvacítek v Kanadě

Date of publication Author Michal Berg, Petr Schultz

E d m o n t o n – Junioři České republiky mají na šampionátu v Kanadě za sebou dva zápasy. Do obou zasáhl i Bílý Tygr Jiří Říha, který v prvním duelu pomohl svému týmu skolit gólem v oslabení Dánsko. Obránce, který působí od začátku letošní sezóny v Benátkách nad Jizerou, si tak své první starty na mistrovství světa do dvaceti let užívá. „Je to něco neskutečného a nikdy jsem nic takového ještě nezažil,“ prozradil talentovaný obránce.

Jirko, jaký je to pocit být na mistrovství světa hráčů do dvaceti let?
Je to něco neskutečného a nikdy jsem nic takového ještě nezažil. Moc si to užívám.

Pro Tebe to asi bude ještě větší rozdíl, když hraješ v Benátkách nad Jizerou první ligu, která není tak kvalitní.
Hokej na mistrovství světa je úplně jiný a hlavně diváci jsou fantastičtí. Na ledě je to úplně jiný hokej. Je to rychlejší, užší kluziště a míň času na všechno.

Foto: www.hokejbenatky.cz.
Obránce Jiří Říha

Trvalo Ti to dlouho, než ses adaptoval?
Chvilku to trvalo. Hlavně užší hřiště mi dělalo problémy. Když jsem si odšlapoval od brány, tak je přeci jen mantinel tady blíž, takže jsem si párkrát do něho narazil.

Jak jste spokojeni zatím se svými výkony po dvou zápasech?
Jsme celkem spokojení, ale mohlo by to být lepší.

Proti Dánsku ses trefil parádně v oslabení.
Sjel jsem si před branku a dostal jsem puk krásně od Suldy. Jenom jsem se podíval, zavřel oči a švihnul to na branku.

Proti Kanadě to asi byla jiná úroveň než proti Dánsku. Co vám chybělo, abyste byli úspěšnější?
My jsme si řekli, že budeme hrát nějaké věci, které jsme měli určené. Přestali jsme je plni a … Dostali jsme pár gólů. Kdybychom hráli to, co jsme chtěli, tak bychom byli úspěšní.

Myslíš si, že přes USA vede cesta do čtvrtfinále?
Určitě. Musíme se snažit jít do toho naplno. Dát do toho srdce a vyhrát.

Pojďme se podívat na sezónu v Benátkách. Jak jste spokojeni s momentální situací?
Bodově se mi tam příliš nedaří. Nevím, čím to je. S předvedenou hrou týmu ale jsem spokojen.

Děkuji za rozhovor a ať se daří v dalších duelech.

Branku Jiřího Říhy proti Dánsku naleznete zde.

Tygří juniorka prošla fyzickými testy PČR