Aktuální zprávy

Josef Mikyska míří na hostování do Českých Budějovic

Liberec - Mladý útočník Josef Mikyska míří na hostování. V boji o postup do extraligy posílí Motor České Budějovice, jejichž dres bude oblékat ve zbytku probíhající sezony 2017/18.

Odchovanec libereckého hokeje poprvé nakoukl do nejvyšší české hokejové soutěže už v ročníku 2014/15, kdy dostal příležitost v play-out. V šesti duelech se hned zapsal do statistiky jednou vstřelenou brankou a asistencí. Ve zmíněné sezoně zaujal vedení Českých Budějovic, kam následně zamířil na hostování.

V dresu Motoru posbíral v sezoně 2015/16 v 38 zápasech hned 28 kanadských bodů a patřil k ofenzivním tahounům mužstva. Po návratu do Liberce začal střádat další zápasy v extralize, kde strávil většinu sezony, vypomáhal pak také na farmě v Benátkách nad Jizerou.

Očekávalo se, že by letošní sezona mohla být pro třiadvacetiletého forvarda průlomovou, v jejím úvodu ho ale zbrzdilo nepříjemné zranění ruky. Po dlouhé rekonvalescenci se vrátil do extraligového kolotoče až v průběhu ročníku a dosud odehrál pouze devět utkání v dresu Bílých Tygrů v české soutěži či v Lize mistrů.

Nyní šikovný útočník zamíří opět na hostování do Českých Budějovic. S nimi se Bílí Tygři dohodli na Mikyskově uvolnění do konce ročníku 2017/18.

Josef Mikyska se probíjí do útoku

Související

Naši partneři

Generální partner
Generální partner